, . gada . .


14. septembrī sākas un turpinās tikai līdz 16. septembrim pieteikšanās Baltijas Biomateriālu ekselences centra erudīcijas konkursam 10. un 11. klašu skolēniem «BIO-GO-Higher».

PIETEIKUMA ANKETA

Konkurss tiek rīkots otro gadu, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu viņu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Konkurss norisināsies visu mācību gadu, skolēnu komandām sacenšoties par galveno balvu – ceļojumu uz biomateriālu pētniecības centru Vācijā.

Vairāk informācijas.Foto: Simona Prohorenko

Latvijas skolās tiek organizēts projekts Latvijas skolu jaunatnes foto konkurss ”Mana zeme skaistā”, kura mērķis ir stiprināt Latvijas skolēnos piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi, īstenojot radošas aktivitātes.

Aicinām Jūsu skolu iesaistīties projektā, dodot iespēju skolēniem radoši izpausties, justies piederīgākiem savai dzimtenei un padarīt savu skolu skaistāku.

Attēli jāiesniedz no 1. septembra līdz 6. oktobrim.
Nolikums.
Vairāk informācijas.


Atzīmējot Zemessardzes 30. gadadienu un gatavojoties Lāčplēša dienai, jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem tiek aicināti piedalīties fotokonkursā "Sardzē par visdārgāko".

Līdz šī gada 12.oktobrim jāiesūta pašu uzņemtas fotogrāfijas, atspoguļojot to, kas pašam jaunietim ir visdārgākais un sargājams.

Fotokonkursu organizē Saeima. To rīko Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Jaunsardzes centru.

Vairāk informācijas

NOLIKUMS


Iztēlojies sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavo uzrunu tautai
Latvijas 103. dzimšanas dienā!

No 13. septembra līdz 13. oktobrim aicinām Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5.–12. klašu skolēnus piedalīties konkursā – iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu tautai Latvijas 103. dzimšanas dienā. Šī gada konkursa temats, par ko jāsagatavo uzruna: “Es – Latvijas nākotnes veidotājs”. Konkurss noris trīs apakšgrupās – 5.–6. klašu, 7.–9. klašu un 10.–12. klašu skolēniem. Katras apakšgrupas 1. vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Valsts prezidenta rīkotajā Latvijas 103. dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī š. g. 18. novembrī.

Vairāk informācijas

NOLIKUMS


No 7. oktobra līdz 4. novembrim tiešsaistē norisināsies Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) rīkotais Atvērto ģeotelpisko datu hakatons skolēniem 2021. Pieteikties iespējams līdz 4. oktobrim, un tiek aicināti piedalīties 10.-12. klašu skolēni no visas Latvijas.


Visa informācija


Konkurss Eiropas Savienības labākajiem jaunajiem tulkotājiem

Konkursa mērķis ir veicināt valodu mācīšanos un mudināt pievērsties darbam ar valodu. Konkursa ietvaros reizi gadā aptuveni 3000 skolēnu visā Eiropas Savienībā tulko vienu lappusi garu tekstu no vienas oficiālās ES valodas citā. Šogad konkursa tēma būs "Pa īstajām sliedēm uz (zaļāku) nākotni", ar to pievēršot uzmanību ES nākotnei, t.sk. zaļajam aspektam, kā arī tulkošanas un valodu mācīšanās lomai šķēršļu pārvarēšanā starp cilvēkiem un kultūrām. Cerams, ka tas mudinās jauniešus iesaistīties arī konferencē par Eiropas nākotni (https://futureu.europa.eu/?locale=lv), kas ir diskusiju sērija Eiropas iedzīvotājiem savu ideju paušanai.

Komisijas profesionāli tulkotāji novērtēs skolēnu darbus un izraudzīsies vienu uzvarētāju katrā ES valstī. Iepriekšējos gados apbalvošana notika pavasarī pēc konkursa. Lēmums par apbalvošanas norisi būs atkarīgs no ceļošanas ierobežojumiem, bet ir plānots aicināt uzvarētājus kopā ar skolotājiem un vecākiem braucienā uz Briseli.

Konkurss norisināsies 2021.gada 25.novembrī, reģistrācija no 2.septembra līdz 20.oktobrim.

Vairāk informācijas


Līdz 2021. gada 1. decembrim vari piedalīties konkursā


VISS NOLIKUMS