, . gada . .


Eiropas Parlamenta vēstnieku skola

Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu programmai Salaspils 1. vidusskola pievienojās 2017. gadā.

Jaunieši dodas uz pasākumiem, kuros uzzina vairāk par Eiropu un tās parlamentu, kā arī paši organizē pasākumus, lai citi jaunieši būtu aktīvi un informēti par Eiropu.

Vairāk par aktualitātēm skatīt EP jauniešu facebook lapā.


2023./2024.m.g.

Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas dalībnieki viesojas Strasbūrā

2024.gada 15.februārī “Euroscola” ietvaros 12 mūsu skolas Eiropas Parlamenta vēstnieki piedalījās diskusijā Strasbūrā – Eiroparlamenta ēkā – par “ES nulles piesārņojuma ambīcija: kur mēs atrodamies šodien?”. Vēstnieki piedalījās simulācijas spēlē, kuras laikā viņiem bija jāpieņem rezolūcijas par reāliem un Eiropai aktuāliem jautājumiem. Vispirms viņi par tiem debatēja, pauda savu nostāju, pārrunājot ieviesa izmaiņas sākotnējos lēmumos, un beigās balsoja un pieņēma tos. Jauniešiem bija iespēja arī uzdot jautājumus EP viceprezidentam Robertam Zīlem par Latvijas aktuālajām problēmām un to iespējamiem risinājumiem. Projekts ilga no 13. līdz 19.februārim, kura laikā vēstnieki ne tikai ieguva iespēju iztēloties sevi deputāta lomā, bet gan arī iepazīt citu valstu arhitektūru, vēsturi un kultūru. Jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīt Strasbūras vecpilsētas arhitektūru, Francijā apskatīja Elzasas reģionu – Haut Koenigsburg cietoksni, Peugeot muzeju Sošo, Kolmāras pilsētas viduslaiku arhitektūras mantojumu. Vācijā, netālu no Minhenes, Dahavas koncentrācijas nometni, kā arī Austrijas galvaspilsētu Vīni, baudot Hundertvasera arhitektūru, izstaigājot monarhijas laika arhitektūras kvartālus, apskatot arī Sisī - Šenbrunnas pili.
Skolēni saka lielu paldies skolotājai Dainai Tauriņai un skolotājai Svetlanai Bondarenko par šo brīnišķīgo iespēju piedalīties “Euroscola” projektā.

2022./23.m.g.

9. maijs - Eiropas diena. Svinam!

Tikšanās ar Reini Pozņaku

Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas dalībnieki un citi interesenti ieradās uz tikšanos ar Reini Pozņaku, kurš ir viens no "Twitter konvoja" dibinātājiem, brīvprātīgais, kurš ved Ukrainas Bruņotajiem spēkiem mašīnas, 2022. gada "Eiropas cilvēks Latvijā". Skolēniem bija daudz jautājumu Reinim Pozņakam, uz tiem tika saņemtas pārliecinošas un iedvesmojošas atbildes: "Ja ukraiņi var, tad arī mēs varam!"

Svētku turpinājums Rīgavas mūzikas un mākslas dārzā

Sadarbojoties Salaspils 1. vidusskolai, Salaspils pamatskolai, Salaspils novada bibliotēkai, Salaspils novada domei, Salaspils kultūras namam, Salaspils mūzikas un mākslas skolai, 9. maijā tika atzīmēta Eiropas diena.
Eiropas dienas ietvaros Rīgavas mūzikas un mākslas dārzā notika dažādas aktivitātes. Tika rakstīta Brīvības grāmata, gleznota Brīvības glezna, varēja fotografēties Eiropas prasmju gadam veltītā fotostūrītī, likt puzli - ES. Jauniešiem bja iespēja diskutēt ar viesiem - politologu Veiko Spolīti, domes priekšsēdētāju Raivi Anspaku un Reini Pozņaku no "Twitter konvoja" par tēmu Brīvība.
Pasākuma 2. daļā notika koncerts "Brīvība".

Svētki fotomirkļos

Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas atklātā nodarbība ar Daci Melbārdi

28. aprīlī Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas ietvaros skolotāja Daina Tauriņa vadīja atklāto nodarbību "Vēlēšanas kā līdzdalības forma". Skolā viesojās Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde. Skolēniem bija iespēja uzzināt jaunu informāciju par Eiropas Parlamentu, Eiropas Parlamenta deputāta pienākumiem un Eiropas Parlamenta komisiju darbību. Dace Melbārde atbildēja uz skolēnu jautājumiem, un veidojās ļoti interesanta diskusija.

31. janvāris - Strasbūra

31. janvārī Strasbūrā Euroscola ietvaros mūsu skolas Eiropas Parlamenta vēstnieces Elza (11.a) un Karolīna (10.a) piedalījās diskusijā "Plašsaziņas līdzekļi un demokrātija: ES pasākumi dezinformācijas apkarošanai".

"Tikko beidzās pasākums. Mums ļoti patika, tiešām lieliska pieredze," raksta meitenes skolotājai Dainai Tauriņai.

EP vēstnieki tiekas ar 14. Saeimas deputātu Raimondu Čudaru

2. decembra pēcpusdienā skolas Eiropas Parlamenta vēstnieki tikās ar bijušo Salaspils novada domes priekšsēdētāju, tagad 14. Saeimas deputātu no Jaunās Vienotības, Raimondu Čudaru. Tikšanās noritēja neformālā gaisotnē. Tās laikā dalībnieki gan diskutēja, gan jautāja par aktuālām tēmām - Saeimas deputāta pienākumi, obligātais militārais dienests u.c.

Viņi mūs sveicina no Strasbūras

15. novembrī Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas dalībnieki Sandra Kirilova (9.c), Uvis Gūtmanis (9.c), Rūta Runča (11.a) un Jurģis Ieviņš (11.b) atrodas Strasbūrā, lai piedalītos Euroscola.

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola tiekas ar jauniešiem

27. oktobrī Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja ieradās Rīgā, lai uzrunātu Saeimas deputātus, kā arī piedalītos mūsu parlamenta simtgadei veltītajās svinībās.

Skolas EP vēstnieku grupas dalībnieki Jurģis Ieviņš no 11.b un Ralfs Pakalniņš no 11.a bija starp tiem 100 jauniešiem, kam bija iespēja satikt Robertu Metsolu.