, . gada . .


Ar panākumiem noslēdzies arī starptautiskais matemātikas konkurss "Ķengurs 2022"

Latvijā konkursā piedalījās 14653 2.-12.kl. skolēni, mūsu skolu pārstāvēja 473 skolēni. Katrs no viņiem noteikti ir ieguvējs, bet skola vēlas pateikt īpašu paldies tiem skolēniem, kas Latvijas mērogā savā klašu grupā ierindojušies pirmajās 20 vietās.

Tātad - TOP 20 Latvijā: Filips Pinta (3.c) - 1. vieta, Uvis Gūtmanis (8.c) - 2. vieta, Toms Zvirgzdiņš (12.b) - 4. vieta, Helēna Amoliņa (8.c) - 8. vieta, Olafs Priževoits (8.c) - 10. vieta, Valda Vasariete (8.c) - 11. vieta, Anrijs Dukaļskis (3.b) - 17. vieta, Dāvis Imants Ozoliņš (12.b) - 18. vieta.

Paldies arī viņu skolotājām Ilzei Čudarei, Aigai Priedniecei un Agitai Grigorjevai!


Lepojamies ar pamatskolas programmētāju sniegumu!

Liepājas atklātajā programmēšanas olimpiādē 7.-12. klašu grupā mūsu skolas 8.c klases komanda "Vaļera" (Uvis Gūtmanis, Sandra Kirilova un Emīlija Ausma Širaka) ieguva 1. vietu.

VIDEO: Rezultātu paziņošana.

"Šajā olimpiādē bija dots mēnesis, lai izveidotu videospēli par tūrisma ralliju no Salaspils līdz Liepājai pēc noteiktām prasībām. Mēs izvēlējāmies veidot šo spēli ar grafisko saskarni. Spēlē mašīnai jābrauc apskatīt vairākas interesantas vietas, kurās vajag pildīt uzdevumus, lai iegūtu punktus, kuri palīdzēs nokļūt līdz galapunktam," pastāstīja galvenais programmētājs Uvis Gūtmanis.


Ralfs Atis Terehovs (3.b) gūst panākumus divos vizuālās mākslas konkursos

"3.b klasei šis mācību gads ir krāsains, jo skolēni piedalās ne tikai ikdienas mācību procesā, bet arī iesaistās dažādos konkursos, projektos. Protams, šīs aktivitātes nepaliek bez rezultātiem," priecājas skolotāja Agita Grigorjeva.
Jāatzīst, ka nereti tieši klases audzinātāja ir tā, kas mudina skolēnus piedalīties konkursos.

Skolēnu radošo darbu konkurss "Tu esi Latvijas dārgums"

Konkursā varēja piedalīties ar domrakstu vai zīmējumu. Dzimtās valodas dienā tika paziņoti uzvarētāji. Zīmējumu konkursā 1.-4.kl. grupā Ralfs Atis ieguva augsto 2. vietu.

VAIRĀK Latviešu valodas aģentūras mājas lapā.

Vizuālās mākslas konkurss “Gaujas mozaīka Ādažos”

Konkursa tēma bija "Dzīvais ūdens". Tika iesūtīti 655 darbi no 85 Latvijas skolām. Ralfa Ata veikums izpelnījās atzinību.

VAIRĀK Ādažu novada mājas lapā.

Sveicam Ralfu Ati un skolotāju Agitu ar panākumiem!


15. februārī Latvijas Satversmei 100


1922. gada 15. februārī Latvijas Satversmes Sapulces kopsēdē tika pieņemta Latvijas Republikas Satversme. Šogad aprit 100 gadi kopš šī vēsturiskā notikuma. 2022. gada 4.maijā Salaspils novada bibliotēkā tiks atklāta izstāde "Latvijas Republikas Satversmei - 100", kuras veidošanā piedalās Salaspils novada bibliotēka, Salaspils 1. vidusskola un Salaspils pamatskola.


Projekts "Nāc, nākdamis, Metenīti!"

Projektā piedalījās 3.b klase un vokālais ansamblis "Atvariņi". Rezultātā ar skolotāju Agitas Grigorjevas, Aijas Pizānes, Gitas Kalniņas un Guntas Lagzdiņas atbalstu tika izveidots video, kas pieejams zemāk.


Skola saņēma vēstuli no Future Heroes Latvia programmas.

"Ar prieku informējam, ka jūsu skolas skolnieces Alise Evelīna Toča, Anna Hrističa un Elīza Slokenberga veiksmīgi piedalās Valsts izglītības satura centra īstenotajā līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmā Future Heroes, kas ar British Council pārstāvniecības Latvijā un SEB bankas atbalstu notiek jau otro gadu.

Sešu mēnešu garumā 50 jaunietes no visas Latvijas piedalās 8 prasmju darbnīcās, kur dažādu jomu līderu vadībā, apgūst teorētiskas zināšanas, praktiski darbojas un pilnveido sevi, kā arī rod iedvesmu jaunām idejām. Programmas laikā jaunietes strādā komandās - pieredzējušu mentoru vadībā īstenojot sociālos un uzņēmējdarbības projektus.

Novērtēsim, ja atbalstīsiet Alisi, Annu un Elīzu projekta aktivitātēs un priecāsimies, ja publicēsiet informāciju par programmu “Future Heroes” skolas mājas lapā. Noteikti arī pašas jaunietes ar prieku jums pastāstīs vairāk par savu dalību programmā un īstenoto projektu. Vēlamies, lai katra programmas dalībniece ar savu piemēru iedvesmotu citus jauniešus būt aktīviem, apgūt jaunas zināšanas un pieredzi, pilnveidot sevi, kā arī nebaidītos pieņemt jaunus izaicinājumus.

Ar sveicieniem,
Future Heroes komanda"

VAIRĀK par programmu.


Ziemassvētku sveicieni

No 24. decembra līdz 1. janvārim pie Rīgavas Mūzikas un mākslas dārza varēja vērot mūsu skolēnu radītos un sagatavotos video sveicienus Salaspils novada iedzīvotājiem.


Mūsu FLL komanda - Latvijas čempioni!

Par sasniegumu priecājas un stāsta, kā līdz tam izdevās nokļūt, Lego robotikas pulciņa vadītājs Sandijs Krastiņš.

Interešu izglītībai 2021. gads bija ļoti smags. Nodarbības drīkstēja notikt tikai attālināti, un klātienē satikties izdevās vien vasarā. Tāpēc jo īpašs prieks par mūsu skolas First Lego League komandu, kura, par spīti visam, turpināja darbu gan pie robota, gan pētnieciskā darba izstrādes.

FIRST LEGO League sacensībās ir trīs disciplīnas – patiešām ļoti sarežģītā robotu spēle; visnotaļ nopietns zinātniski pētnieciskais projekts; kā arī tā sauktā pamatvērtību disciplīna, kas aptver gan komandas un katra atsevišķa dalībnieka darbību sacensībās, gan ārpus tām.

Robotu spēlē tiesneši skaita punktus, bet projektu un pamatvērtību sadaļā vērtē komandas sasniegumus pēc noteiktiem kritērijiem, kas ļauj novērtēt to, cik labi jaunieši sagatavojušies sacensībām, cik nopietnu izpēti veikuši, un, cik aktīvi visā iesaistījušies.

Mūsējie, Salaspils komanda, izcili startēja robotu spēlē, kur izcīnīja otro vietu, vien par dažiem punktiem piekāpjoties pirmās vietas ieguvējiem no Alūksnes. Arī pārējās disciplīnās mūsu komandas sniegums tika augstu novērtēts, kā rezultātā Salaspils 1. vidusskolas komanda “Spilsboti” izcīnīja RePlay sezonas augstāko vērtējumu - čempionu titulu.

Uzgavilēsim mūsu komandai: Alisei Evelīnai Točai, Annai Hrističai, Adelei Tifanijai Romano, Kristapam Rūtiņam–Rūtenbergam, Markam Žiharam un skolotājam Sandijam Krastiņam!

Šajos video var noskatīties sacensību norisi: projekts, robotu spēle.


Godam sagaidām un svinam mūsu Latvijas 103. dzimšanas dienu

Gatavojoties Latvijas dzimšanas dienai, 3. klašu skolēni mūzikas stundās kopā ar skolotāju Gitu mācījās latviešu tautasdziesmas, bet vizuālās mākslas stundās ar skolotāju Intu iztēlojās un veidoja dziesmu ilustrācijas. Paldies Ievai Hermanei par atbalstu video veidošanā!

Priecīgu Latvijas dzimšanas dienu!

Domājot par mūsu Latvijas izveidošanu, daudziem noteikti prātā nāk fotogrāfija, kurā iemūžināts svinīgais valsts dibināšanas pasākums. Un visi mēs iedomājamies vienu fotogrāfiju, un tikai vienā foto šis nozīmīgais mirklis vispār ir notverts.

Vēstures skolotāja Annija Bergmane piedāvā ielūkoties aiz šīs fotogrāfijas tapšanas un uzzināt ko vairāk par fotogrāfijā redzamajiem cilvēkiem, lietām un vietām.

Skatīt un izmēģināt skolotājas prezentāciju.

5.e klases skolnieks Edvards Kristiāns Kozlovs - konkursa Valsts prezidenta uzrunas "Es - Latvijas nākotnes veidotājs" laureāts. Apsveicam Edvardu un skolotāju Raminu Skuju!

Viņa uzrunu, kas 16. novembrī tika filmēta skolas pagalmā, varēsiet redzēt un dzirdēt 18. novembrī Latvijas televīzijā LTV1.

Latvijas svētku nedēļā skaistu un sirsnīgu kopā sanākšanas brīdi piedzīvoja klašu aktīvākie skolēni. Šī apbalvojuma pasniegšanu jau 13.gadu organizē skolotāja Brigita Mežgale-Turlaja, aicinot klasēs izvirzīt un apbalvot skolēnu, kurš aktīvi iesaistās klases dzīvē, kurš prot uzmundrināt un motivēt klasesbiedrus, kā arī atbalstīt klases audzinātāju.

Šogad apbalvojumu saņēma: Ronalds Logins (5.b), Luīze Plečkena (5.e), Katrīna Kravčuka (6.c), Elīza Ligere (6.e), Una Nelsone (7.d), Sandra Kirilova (8.c), Lauma Šīraka (8.d), Anisija Mihnovska (9.a), Zane Gedjuna (9.c), Evija Petrovska (11.a), Maksims Larionovs (12.a), Artūrs Šāblis (12.b). Skatīt fotogrāfijas!
Sveicam un lepojamies!


1.-3. klases skolēni piedalās Latvijas sporta veselības nedēļā

Veselības nedēļas galvenā ideja ir mudināt dažādas sabiedrības kategorijas: bērnus, jauniešus, strādājošus, seniorus, vairāk iesaistīties fiziskās aktivitātēs, sniegt stimulu, lai pēc Veselības nedēļas cilvēki vairāk sportotu patstāvīgi. Arī Salaspils 1.vidusskolas sākumskolas skolēni aktīvi piedalījās sporta veselības nedēļā, veicot dažādas sportiskas aktivitātes un uzdevumus. Skolēni pārvarēja dažādus šķēršļus - līda, rāpās, leca, rāpoja, skrēja. Skolēniem visvairāk patika kustīgā līdzsvara sola pārvarēšana.

Latvijas Veselības sporta nedēļu 2021 jeb MOVE Week organizē Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un Kultūras asociāciju (ISCA). Tas ir ikgadējs Eiropas mēroga pasākums, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs.


Citas bildes

Katrs skolēns par dalību saņēma suvenīru – Latvijas sporta veselības nedēļas pildspalvu.

Pasākumu vadīja skolotāji Sandis Rjabinovs un Austris Šaicans.


Konkurss norisinājās no 2021. gada 17. septembra līdz 4. oktobrim.

Klases uzdevums bija kopīgiem spēkiem, radošā veidā sagatavot apsveikumu Olu dienā. Darbu bija vēlams veidot, izmantojot dažādas metodes – multimediālo (foto, video, audio) vai grafisko (zīmējumi, plakāti).

Tā kā darba tehnika, izmēri, apjoms netika ierobežoti, ļāvāmies fantāzijai un radoši domājām, kā pārsteigt konkursa organizatorus un žūriju. Tika grieztas un krāsotas papīra olas, montēts video, un nosūtīts sirsnīgs sveiciens.

Konkursa rezultāti tika paziņoti 11. oktobrī. Bērnu priekiem nebija gala, jo iegūta veicināšanas balva - Balticovo olu saldējums visai klasei.

Projektā iesaistījās 3.b klase, skolotāja Agita, Anita Terehova

10. novembrī baudām iegūto balvu.


Latvijas TV1 raidījums Dardarija

No 12. septembra, svētdienās, plkst. 9:15 LTV1 raidījumā "Dardarija" 5 jaunieši ciemojās pie katra no viņiem. Projektā piedalījās arī 9.c klases skolnieces Anna un Alise Evelīna.

Pirmajā sērijā projekta dalībnieki viesojās pie Annas. Vari noskatīties šeit.

2. sērija

3. sērija

4. sērija "Piedzīvojums turpinās Salaspilī pie Alises".

5. (noslēguma) sērija - projekta dalībnieki sola satikties pēc 5 gadiem.


Visus priecē saldais pārsteigums

Paldies Piņķu ģimenei: mammai Gundegai, tētim Marekam, Kasparam (7.b) un Loretai (1.d) par RIMI konkursā iegūto balvu - saldējumu visiem skolas skolēniem, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem!

Cieņu, atbildību un piederību apliecinošs pārsteigums Skolotāju dienas priekšvakarā.

Prieks bildēs


Mūsu skolnieces darbi izstādē "RADI ROTĀJOT!"

2021. gada nogalē vizuālās mākslas darbs "Dimanta pērle" tika atgriezts autorei 3.d klases skolniecei Artai Krūmiņai. Kopā ar mākslas darbu Arta saņēma Pateicību no IZM un VISC par radošu iesaistīšanos un patiesa prieka radīšanu Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norisēs #dziediundejo2021.

Šajā vasarā Rīgā VEF Kultūras pilī bija apskatāma XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstāde “RADI ROTĀJOT”.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 izstāde “Radi rotājot” sniedza iespēju apskatīt Latvijas skolu audzēkņu labākos 550 darbus dažādās tehnikās – keramikā, tekstilā, kokā, metālā, papīrā un citos materiālos. Šajā izstādē bija apskatāms arī mūsu skolas 3.d klases skolnieces Artas Krūmiņas vizuālās mākslas darbs "Dimanta pērle"(jauktā tehnika), skolotāja Inta Veinšteina. Arta šajā konkursā ieguva II pakāpes diplomu. Apsveicam!

"Gatavošanās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projektam “Radi rotājot” tika uzsākta jau 2020. gadā, domājot par rotām, rotāšanos un rotājumiem. Izstādei eksponāti tika atlasīti no gandrīz 1500 darbiem," stāsta skolotāja Inta Veinšteina.


Sākumskolēni ar angļu valodas skolotājām svin Eiropas valodu dienu

Šogad skaistu jubileju sagaidīja Eiropas Valodu diena. 26. septembrī svinējām tās 20. gadadienu.

Salaspils 1. vidusskolas sākumskola jau vairākus gadus atzīmē šo dienu. Esam apguvuši dažādus vārdus- jā, nē, paldies, lūdzu. Šogad 2.d klase iepazinās ar 27 Eiropas valstu karogiem, kā arī iemācījās vārdu “sveiki” 24 Eiropas valstu valodās.

Eiropas valodu dienā ir lieliska iespēja iepazīt valodu daudzveidību un rosināt vēlmi apgūt pēc iespējas vairāk valodu.

Pasākumu vadīja skolotājas Indra Frišfelde un Laima Januševska


Sveicam Annu ar izcīnīto 1. vietu Latvijas skolēnu konkursā!

Vasarā, kamēr atpūtāmies, 8.d klases skolniece Anna Gulbe cītīgi strādāja, jo piedalījās Vislatvijas konkursā, kas veltīts J. Jaunsudrabiņa grāmatas “Ar makšķeri” simtgadei un rakstnieka 145. dzimšanas dienai. Vizualizācijā Anna ieguva 1.vietu, izveidojot 2 skaistus zīmējumus. 20. septembrī Neretā muzejā “Riekstiņi” Anna saņēma jaukas dāvanas un atzinību no konkursa rīkotājiem.

Paldies Annai un skolotājai Anitai Voras par lieliski paveikto darbu!


Gada MOT treneris - mūsu Valda Kublicka!

Jau četrus gadus mūsu skola īsteno jauniešu motivācijas programmu MOT, kuras pamats ir veidot drošāku sabiedrību, stiprinot jauniešu izpratni un drosmi - drosmi dzīvot, rūpēties un pateikt nē. Skolotāja Valda Kublicka ir izgājusi apmācības programmu un ir lieliska trenere 7.-9.klašu skolēniem un arī jaunajiem motivatoriem. Šogad Valda ir saņēmusi apbalvojumu nominācijā "Gada MOT treneris", jo būtiskākās īpašības-mūsdienīgums, atbalsts, uzticība un iedvesma tiek audzinātas skolēnos.

"Negaidīts, bet patīkams pārsteigums, ka esmu novērtēta," saka Valda, un mēs viņai novēlam: "Tā turpināt!"


Draudzīgā aicinājuma fonda apbalvojums nominācijā "Izaugsme matemātikā"

Draudzīgā aicinājuma fonda balvas tiek pasniegtas pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem 10 nominācijās 4 skolu grupās. 8. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tika pasniegtas balvas.

Draudzīgā aicinājuma fonds nominācijā "Izaugsme matemātikā" pilsētu skolu grupā ir apbalvojis mūsu skolas matemātikas skolotājus par teicamu izaugsmi matemātikas mācīšanā 2020. gadā, kad centralizētā eksāmena rezultāti pārsniedza 50 %.

Skolas kolektīvs saka paldies ikvienam matemātikas skolotājam (Ilzei Čudarei, Ingai Grimai, Zandai Nelsonei, bijušajiem kolēģiem Vijai Griestiņai, Baibai Petrovai, Lāsmai Peļņai, Kristapam Zaļajam), kuru darbs veicināja šādu rezultātu, bet visvairāk - ilggadējai vidusskolas matemātikas skolotājai, metodiskās komisijas vadītājai un jomu koordinatorei Aigai Priedniecei.

Sveicam matemātiķus ar apbalvojumu!


Sestdien un svētdien (25. un 26.septembrī) Artis Vijups (12.b) piedalījās atlases sacensībās matemātikā, lai tiktu Latvijas komandā uz sacensībām Baltic Way. 29. septembrī uzzinājām, ka viņš ir ticis. Lepojamies ar Tevi, Arti! SKATĪT vairāk.


Nikoļas apsveikums Latvijas sportistiem no Tokijas atgriežas Salaspilī

Pagājušā mācību gada noslēgumā 2. - 4. klašu skolēni vizuālās mākslas stundās veidoja apsveikumus Latvijas sportistiem - Tokijas vasaras olimpisko spēļu dalībniekiem. Labākie darbi tika nosūtīti uz Latvijas Olimpisko komiteju konkursam. Vasarā pirms došanās uz Tokijas olimpiskajām spēlēm šie bērnu veidotie apsveikumi nonāca pie Latvijas sportistiem. Latvijas olimpiskās komandas sportisti uz TOKYO 2020 ņēma līdz šos bērnu apsveikumus un izvietoja istabiņās, kurās dzīvoja visu olimpiādes laiku. Liels prieks, ka mūsu sportistu sirdis sildīja un uzmundrināja arī mūsu skolas bērnu veidotie apsveikumi. Latvijas peldētājs Daniils Bobrovs saņēma apsveikumu no Salaspils 1. vidusskolas Nikoļas Burenkovas (3.f klase). Kad Daniils Bobrovs pēc Tokijas Olimpiskajām spēlēm atgriezās Latvijā, viņš sazinājās ar kādu savu draugu, kurš strādā par basketbola treneri Salaspils Sporta skolā, un nolēma Nikoļai pasniegt piemiņas nozīmīti no TOKYO 2020 un nodot atpakaļ zīmējumu, kurš no Salaspils ceļoja uz Rīgu, tad uz Tokiju Japānā, tad atpakaļ uz Latviju, uz Salaspili pie darba autores.

Paldies visiem skolēniem, kuri veidoja apsveikumus Latvijas sportistiem!


2021./2022. mācību gads ir iesācies

Salaspils 1. vidusskolā uz 2021./2022. m.g. 1. septembri mācās 1274 skolēni. Kopā ir 50 klašu komplekti. No jauna mācības uzsāka 5 pirmās un 2 desmitās klases.

1.a klase ar skolotāju Sandu Isačonoku-Atopkinu

1.b klase ar skolotāju Ingu Grimu

1.c klase ar skolotāju Ivetu Valdmani

1.d klase ar skolotāju Signi Unguri

1.e klase ar skolotāju Sabīni Atmatu

10.a klase ar skolotāju Valdu Kublicku

10.b klase ar skolotāju Kristīni Blūmu

Dodoties pelnītā atpūtā, no kolēģiem atvadījās ilggadējā sākumskolas skolotāja Vija Griestiņa. Viņai mūsu visu liels paldies!

Vairāk