Aktualitātes

Par skolu

Mācības

Interešu izglītība

Projekti, konkursi

Skolēnu padome

Skolēnu sasniegumi

Avīze "Logs"

Kontakti

 

Noderīgas saites


Radošais konkurss – dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem "MANS VELTĪJUMS TĪRAI LATVIJAI!"
Konkursa mērķis ir veicināt bērnos un jauniešos izpratni, ka daudzas funkcionāli noderīgas lietas varam izgatavot pašu rokām no atjaunojamiem dabas resursu materiāliem, sekmēt radošuma un praktisko iemaņu sintēzi dizaina priekšmetu izgatavošanā, popularizēt kartonu kā ekoloģisku un ilgtspējīgi izmantojamu izejmateriālu jaunu priekšmetu un objektu radīšanai.
Reģistrācija notiek līdz 2018.gada 1.februārim, elektroniski reģistrējoties šeit.
Konkursa uzvarētājus noteiks īpaša žūrija. Labāko darbu autori saņems īpašas pārsteiguma dāvanas no konkursa organizatoriem, kā arī interesantākie konkursu dalībnieku darbi tiks izstādīti Dabas muzeja telpās, Izklaides parka "Avārijas brigāde" paviljonā, Latvijas 100.gadei veltītā pasākumā un citās vides dizaina izstādēs.
Aicinājums skolēniem līdz 16 gadu vecumam piedalīties zīmējumu konkursā „Mana novada dārgakmens – jaunā būve". Zīmējumos ir jāattēlo jebkura jaunā būve savā pilsētā, ciemā vai novadā. Tas var būt gan jaunais lielceļš, gan velo ceļš, gan tiltiņš, gan izveidots parks, gan jauna dzīvojamā vai sabiedriskā ēka.
Zīmējumus līdz 2018. gada 13. februārim var nosūtīt pa pastu (Latvijas Būvnieku asociācija, Skolas iela 21, Rīga, LV-1010) vai iesniegt personīgi, iepriekš vienojoties pa e-pastu vai tālruni. Vairāk uzzini nolikumā!
Šogad jau desmitais Oskaram Kalpakam veltītais Latvijas skolu jaunatnes literārais konkurss! Konkursā dalību ņemt tiek aicināti visi Latvijas 6.-12. klašu skolu jaunieši. Konkursa norisi atbalsta pasaules latviešu organizācija Daugavas Vanagi, pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds, Eiropas Parlamenta deputāti Inese Vaidere, Artis Pabriks, Krišjānis Kariņš, LU prorektore Ina Druviete, bijušais aizsardzības ministrs Ģirts Kristovskis, O. Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskola, izdevniecības "Jumava". Darbi jāiesniedz līdz 2018. gada 16. februārim. Konkursa nolikums.
Konkurss 7.-12.kl. skolēniem "Cilvēki - Latvijas novadu dārgumi" līdz 2018. gada 16. februārim.
Sagaidot Latvijas simtgadi, ir svarīgi izprast vēstures notikumus un to ietekmi mūsdienu sabiedrībā. Katrā pagastā un novadā ir cilvēki, kuri plašākai sabiedrībai maz zināmi, bet kuri gandrīz 100 gadu garumā ir devuši nozīmīgu ieguldījumu vietējā mērogā un ir vietējās sabiedrības balsti un virzītāji.
Pastāsti mums kāda cilvēka dzīvesstāstu! Darba forma: radošs formāts (plakāts, infografika, filmiņa, intervija, prezentācija, eseja u.c.). Galvenais, lai darbs būtu piemērots ievietošanai internetā.
Galvenā balva: Lidojums uz Briseli. Nolikums.
Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija aicina Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus un 1.-9.klašu skolēnus piedalīties programmas "Piens un augļi skolai" konkursā. Konkursa ietvaros bērni un skolēni tiek aicināti apkopot pieredzes stāstus par to, kā Latvijas izglītības iestādēs tiek īstenota programma "Piens un augļi skolai".
Konkurss noritēs no 2017. gada 11. decembra līdz 2018. gada 28. februārim.
Vairāk uzzini projekta "Piens un augļi skolai" mājas lapā!

IZLIETOTO BATERIJU VĀKŠANAS KONKURSS “TĪRAI LATVIJAI!” 2017./2018.m.g.
Konkursā izlietotās baterijas varēs vākt līdz 2018.gada 28.februārim, savukārt konkursa rezultāti tiks paziņoti maijā, kad uzzināsim, kuras izglītības iestādes tiks pie vērtīgām balvām no “Zaļā josta” un konkursa atbalstītājiem – naudas balvām 400 EUR, 300 EUR un 200 EUR apmērā. Uzvarētāji tiks izvirzīti divās nominācijās: visvairāk savāktais bateriju daudzums izglītības iestādē un visvairāk savāktais bateriju daudzums uz vienu audzēkni izglītības iestādē. Konkursa organizatori ar pārsteiguma balvām apbalvos arī centīgākos skolēnus – aktīvākos izlietoto bateriju vācējus.
Plašāka informācija par konkursu nolikumā.


No 2017. gada 18. novembra līdz 2018. gada 18. martam Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere rīko konkursu Latvijas skolu 10. – 12. klašu skolēniem „100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”.
Kā pirms 50, 60 un vairāk gadiem izskatījās piejūras zvejniekciemi un kā viensētas zilo ezeru zemē - Latgalē? Ko latvieši ēda dažādos godos, piemēram, kāzās un kristībās? Kādu apģērbu izvēlējās ikdienā un kādu svētku reizēs? Vai Tev ir nojausma kā pirms 50 vai 100 gadiem izskatījās Tava iela un Tava dzimtā vieta, kādi cilvēki tur dzīvoja, un kādas bija viņu ikdienas paražas? Noskaidro un radošā veidā pastāsti to mums!
Konkursa nolikums.