Aktualitātes

Par skolu

Mācības

Interešu izglītība

Projekti, konkursi

Skolēnu padome

Skolēnu sasniegumi

Avīze "Logs"

Kontakti

 
vēsture
skolas nolikums
attīstības plāns
pašnovērtējuma ziņojums
pasākumi bildēs
jaunākie
2019./20.m.g. notikumi
2018./19.m.g. notikumi
2017./18.m.g. notikumi
2016./17.m.g. notikumi
2015./16.m.g. notikumi
2014./15.m.g. notikumi
2013./14.m.g. notikumi
2012./13.m.g. notikumi
2011./12.m.g. notikumi
2010./11.m.g. notikumi
2009./10.m.g. notikumi
uzņemšanas noteikumi
iekšējās kārtības noteikumi
vecākiem par kavējumiem
bibliotēka
skolas forma
ēdienkarte
atsauksmes


Noderīgas saites


Salaspils novada Gada pedagogs 2019./20.m.g.

Esam lepni par mūsu matemātikas skolotāju Daci Kontrimieni. No sirds priecājamies un sveicam!


Valsts prezidenta Egila Levita sveiciens skolēniem, studentiem, mācībspēkiem un vecākiem ŠEIT.


Sirsnīgi sveicam visus skolēnus, skolotājus un vecākus
ar sekmīgi pabeigtu mācību gadu!

Īpaši lepojamies ar skolēniem, kas visos mācību priekšmetos ieguvuši tikai visaugstāko novērtējumu "9" un "10" balles! Lūk, viņi: Paula Brice, Katrīna Kravčuka, Laura Mickāne, Ketrina Novicka, Ieva Logina, Sofija Cimdiņa, Keita Circāne, Estere Kapacina, Gustavs Dosbergs, Anna Gulbe, Alise Orinska, Anna Hrističa, Jete Modnika, Elvita Ozola, Alise Evelīna Toča, Markuss Dreiks Jansons un Ērika Kristiāna Pakse.


9.c klase un audzinātājs sveic direktori, vietniekus, visus skolotājus un darbiniekus ar pēdējo mācību dienu, izmantojot videosveicienu!

Video šeit.Esam saņēmuši vēstuli no Eiropas Parlamenta biroja Latvijā, kurā teikts:

"Eiropas Parlamenta vārdā vēlamies izteikt pateicību skolotājai Dainai Tauriņai un Salaspils 1. vidusskolas EP Vēstnieku skolēnu komandai par izcilo darbu, izglītojot un iesaistot vienaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem Eiropas Savienības jautājumiem.

Jūsu skolotāja un skolēni ir vairojuši zināšanas, mazinājuši aizspriedumus un pilnveidojuši jauniešu pilsonisko kompetenci, stiprinot eiropeisko identitāti!"


Mūsu skolas skolēni piedalījās Publisko tiesību institūta organizētajā eseju konkursā. Eseju tēmas bija: "Ko mani senči sagaidīja no Latvijas valsts pirms 100 gadiem un atmodas laikos? Ko gaidu no savas valsts tagad?"
11.a klases skolniece Ieva Rūtiņa – Rūtenberga ieguva 1. vietu, 11.a klases skolniece Daila Bluķe - 3.vietu.

Meitenēm bija iespēja izvēlēties tikties ar kādu Latvijā nozīmīgu amatpersonu. Viņas izvēlējās Latvijas Republikas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.Aicinām 5.-12. klašu skolēnus un arī pieaugušos piedalīties ikgadējā Eiropas eksāmenā 7.-9. maijā.
Skola eksāmenam ir pieteikta. Uzzini, atkārto, pārbaudi sevi un cīnies par balvām! To visu darām katrs savās mājās.


Tā 4.e klases skolēni pie balti klātiem galdiem svinēja 4. maija trīsdesmitgadi


Būtisks notikums Latvijas vēsturē bija 1990. gada 4. maijs, kad tika pieņemta deklarācija "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu".
Latvijas valsts simtgades birojs aicina ielūkoties 10 ieteikumos, kā svinēt Latvijas neatkarības atjaunošanas trīsdesmitgadi 4. maijā. SKATĪT.
Ikviens no mums ir aicināts pievienot savas idejas.

Bildes, video vai kolāžu var sūtīt arī uz e-pastu [email protected] vai Danielai Vancevičai skolēnu padomes sadaļā e-klases pastā.

Aicinām iepazīties ar skolas absolventa Nika Stafecka izveidoto faktoloģisko materiālu divās daļās "101 fakts par Latviju", kas tapis par godu Latvijas neatkarības gadadienai. Te atradīsiet interesantus faktus par Latvijas dabu, sportistiem, sadzīvi u.c.
Pirmā daļa
Otrā daļa


Sveicam Arti Vijupu (10.b) un skolotāju Ivetu Beļsku ar izcīnīto atzinību valsts fizikas olimpiādē!


Zaķu kolāža. 5.e klases skolēnu darbi


Valsts matemātikas olimpiādē iegūta 1. vieta (20. marts)

Sveicam Arti Vijupu (10.b) un skolotāju Aigu Priednieci ar kārtējo lielisko panākumu! Paldies Arti, ka Tu atkal un atkal mūsu skolas vārdam liec izskanēt Latvijas mērogā!


Sveicam 8.a klases skolnieku Marku Dreiku Jansonu un skolotāju Svetlanu Bondarenko ar izcīnīto 2. vietu novadu apvienības vācu valodas olimpiādē!

Sākumskolas dambretes turnīrs (12. marts)

12. martā notika tradicionālais sākumskolas dambretes turnīrs. Pavisam tajā piedalījās 93 dalībnieki. Visplašāk pārstāvēta tika 1. klase. Ceļojošo kausu izcīnīja 2.b klases skolniece Elizabete Anspaka.

Citas bildes šeit. Autors: Vitauts Budreika.

Rezultāti.


"Atvariņiem" 1. pakāpe arī reģionālajā skatē! (11. marts)

Vakar Cēsīs mazo mūzikas kolektīvu konkursa "Balsis" 2. kārtā vokālais ansamblis "Atvariņi" ar savām skanīgajām balsīm ieguva 1.pakāpes diplomu. Skola saka p - aldies dziedātājiem un vadītājai Aijai Pizānei, bet viņi par sniegto atbalstu pateicas vecākiem, koncertmeistarei Gitai Kalniņai, sociālajai darbiniecei Solvitai Šņorei un skolotājai Ingai Grimai.


FLL pusfināla čempionu kauss mūsējiem! (9. marts)

Aizvadītā nedēļas nogale pagāja robotikas zīmē. Sestdien pie mums skolā notika pirmais FLL pusfināls, bet svētdien, otrajā pusfinālā Jelgavā, mūsu komanda tika atzīti par čempioniem.

Lūk, viņi - robotu būvētāji un programmētāji, zinātnes inovatīvu risinājumu paudēji,
bet visi kopā - vienota komanda ar lieliski attīstītām sadarbības prasmēm!
Aiz viņiem skolotājs un iedvesmotājs Sandijs Krastiņš.


Mūsu folkloras kopai I pakāpe Piedaugavas novadu skatē (6. marts)

""Visu gadu dziesmas krāju..." nu, laiks tās bija atkal ritināt š.g. 6. martā, Piedaugavas novada folkloras kopu sarīkojumā/skatē Pļaviņās, kur mēs, Salaspils 1.vidusskolas 1.- 4. klašu folkloras kopa, ar dziesmām, muzicēšanu un rotaļās iešanu, ieguvām 1. pakāpi. Lielu paldies vēlos teikt direktorei Verai Kalniņai, skolotājai Ingai Grimai, visiem maniem folkloras kopas bērniem un viņu vecākiem, īpaši Gunitai Loginai, par atbalstu un jauko sadarbību!" tā folkloras kopas vadītāja skolotāja Gita Kalniņa.
Sveicam skates dalībniekus un skolotāju ar lielisko panākumu!


Latvijas informātikas (programmēšanas) olimpiāde noslēgusies veiksmīgi (28. februāris)

Divas dienas Ventspilī spēkiem mērojās mūsu valsts 80 labākie programmētāji, viņu vidū Artis Vijups (10.b) un Kristers Mārtiņš Gelašs (12.b). Sveicam Arti ar izcīnīto 1. vietu un zelta medaļu, priecājamies arī par Kristera godam nopelnīto 21. vietu. Paldies skolotājai Ievai Hermanei par ieguldīto darbu nākotnes programmētāju izglītošanā!

Artis saņem balvas


"Atvariņiem" 1. pakāpe un ceļazīme uz reģionālo konkursu (27. februāris)

26. februārī Baložu k/n notika starpnovadu mazo mūzikas kolektīvu konkurss "Balsis". Vokālais ansamblis "Atvariņi" ieguva 1. pakāpi un ir izvirzīti uz konkursa 2. kārtu. Sakām paldies dziedātājiem, viņu vecākiem, kolektīva vadītājai Aijai Pizānei, koncertmeistarei Gitai Kalniņai un kustību horeogrāfei Lūcijai Sniķerei!


Saņemti starpnovadu ģeogrāfijas olimpiādes rezultāti (24. februāris)

Priecājamies par Aleksandras Kasakovskas (12.b) izcīnīto 1. vietu, Arta Vijupa (10.b) 2. vietu un trim atzinībām, ko izpelnījās Artūrs Šāblis (10.b), Māris Pakalnietis (12.a) un Eva Linde (11.b). Paldies olimpiādes uzvarētājiem un skolotājai Brigitai Mežgalei-Turlajai!


Konkursa "Izstāsti man savu sapni" uzvarētāju apbalvošana (21. februāris)

Starptautiskā dzimtās valodas diena visā pasaulē tiek svinēta 21. februārī. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas vērtībai un skaistumam.

Lai svinētu Dzimtās valodas dienu kopā ar skolu jaunatni, sajustu lepnumu par savu valsti un valodu, Latviešu valodas aģentūra 21. februārī plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrības namā aicināja uz tikšanos skolēnus un skolotājus - radošā konkursa "Izstāsti man savu sapni" uzvarētājus.

Literāro darbu un zīmējumu konkursā piedalījās 1234 dalībnieki. Īpaši labi veicās mūsu jaunajiem māksliniekiem.

Ralfs Atis Terehovs (1.b.) un Anna Gulbe (6.d) katrs ieguva augsto 3. vietu. Dzimtās valodas dienas svinībās kopā ar skolēniem bija klašu audzinātājas Agita Grigorjeva un Anita Voras.


Artim 1. vieta arī ķīmijas olimpiādē (21. februāris)

Sveicam Arti Vijupu (10.b) ar izcīnīto 1. vietu novadu apvienības ķīmijas olimpiādē. Paldies Artim un skolotājai Solvitai Bendrātei!


Sākumskolas vislabākie matemātiķi (19. februāris)

12. februārī sākumskolas metodiskā komisija skolā organizēja novadu apvienības matemātikas olimpiādi 1.-3.kl. skolēniem. Šogad olimpiādei bija pieteikti 136 dalībnieki no 18 skolām.

Sveicam mūsu skolas godalgoto vietu un atzinību ieguvējus un sakām paldies skolotājiem:
1.vieta Marijai Karasinskai (2.b), skolotāja Inga Grima,
2. vieta Ralfam Leo Vējam (2.e), skolotāja Sintija Lilienšteina,
3. vieta Samantai Losānei (2.b), skolotāja Inga Grima,
atzinība Filipam Pintam (1.c), skolotāja Ilze Čudare,
atzinība Ļevam Heimanim (1.d), skolotāja Inita Zalaka.

Paldies nozīmītes dizaina autorei 4.e klases skolniecei Tīnai Letīcijai Bolei, kura uzvarēja konkursā par nozīmītes dizainu.


Vēl viena zēnu basketbola komanda izcīna ceļazīmi uz valsts sacensībām (18. februāris)

18. februārī Kandavā Salaspils 1. vidusskolas puiši (2006.-2007.gadā dzimušie) piedalījās Zemgales reģiona skolu sacensībās basketbolā un uzvarēja visus pretiniekus.

Komandas sastāvā: Bruno Berķis, Edvards Krasnais, Emīls Petrovskis, Kristiāns Ligeris, Edvards Gleizds, Pauls Ikvilds, Kaspars Locs, Emīls Līcītis, Markuss Sperga, treneris Valdis Razumovskis.

Apsveicam ar lielisko sasniegumu! Mūsu sveicieniem pievienojas Ilze Krone no Salaspils sporta skolas.

Reizē ar uzvaru komanda izcīnīja vietu starp labākajām vispārizglītojošo skolu komandām dalībai valsts līmeņa basketbola sacensībās "Latvijas skolēnu 73.spartakiādē 2020", kas notiks 14. aprīlī Tukumā.


9.-12. kl. starpnovadu matemātikas olimpiādes laureāti (17. februāris)

Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības matemātikas olimpiādē 1. vietu izcīnīja Artis Vijups (10.b), 2. vietu - Karīna Elizabete Valtere (12.b), 3. vietu - Toms Zvirgzdiņš (10.b), Jurijs Funtikovs (10.b), Ērika Kristiāna Pakse (9.c), atzinību - Aleksandra Kasakovska (12.b). Paldies uzvarētājiem un skolotājām Aigai Priedniecei un Zandai Nelsonei!

5.-8. kl. starpnovadu matemātikas olimpiādes laureāti

Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības matemātikas olimpiādē 1. vietu izcīnīja Uvis Gūtmanis (6.c), 2. vietu - Anna Hrističa (7.c), atzinību - Ervīns Karavackis (8.c), Valda Vasariete (6.c) un Justs Vidzis (5.c). Sveicam uzvarētājus un viņu skolotājas Ievu Pudžu, Ilzi Grinšponu, Zandu Nelsoni, Daci Kontrimieni un Aigu Priednieci!


Četras laureātes starpnovadu atklātajā meiteņu mājturības olimpiādē "Krāsainie putni" (17. februāris)

Septiņu novadu apvienības olimpiādē 1. vietu ir izcīnījusi Līva Zuja (7.d), 3. vietu - Laura Upmale (5.e), atzinību - Nora Krūmiņa (8.d) un Elīza Poļiščuka (6.d). Sveicam mūsu radošās meitenes un skolotāju Evitu Pauriņu!


Lielisks sniegums vidusskolu latviešu valodas un literatūras olimpiādē (12. februāris)

Šodien ir apstiprināti 27. janvārī notikušās starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiādes rezultāti. Sveicam ar izcīnīto 1. vietu Aleksandru Kasakovsku (12.b) un Evu Lindi (11.b), ar 2. vietu Karīnu Elizabeti Valteri (12.b) un atzinību Miku Akselu Apermani (11.b)! Paldies skolotājai Laimai Pamiljanei!


Starpnovadu 8. klašu angļu valodas olimpiādē, (11. februāris)
kura notika 22. janvārī, atzinību ieguva 8.c kl. skolnieks Jurģis Ieviņš. Sveicam Jurģi un skolotāju Lauru Goldbergu!


Mūsu volejbolistes uzvar atlases kārtā un iegūst ceļazīmi uz valsts sacensībām (6. februāris)

7.-9. klašu meiteņu volejbola izlases komanda 5. februārī Ogrē piedalījās Latvijas Volejbola federācijas organizētajās atlases sacensībās. Septiņu komandu konkurencē salaspilietes izcīnīja uzvaras visās spēlēs un nodrošināja 1. vietu un zelta medaļas kopvērtējumā.

Komandas sastāvs: Annija Stepiņa, Elīza Zelča, Elizabete Gailīte, Justīne Jurkoite, Marta Līva Zeimane, Vita Binduka, Frīda Binduka, Katrīna Strogova, Katrīna Kozloviča, Alīna Dansone, Vanesa Utkina un Marta Auguste.
Paldies volejbolistēm un skolotājai Madarai Miķelsonei Pobiarženai! Lasīt vairāk!


Starptautiskā informātikas konkursa Bebr[a]s 2. kārta noslēdzas ar Arta uzvaru! (25. janvāris)

Šodien noslēdzās konkursa klātienes kārta, uz kuru bija uzaicināti 1. kārtas vislabākie dalībnieki. 9.-10. klašu grupā uzvaras laurus plūca mūsu Artis Vijups (10.b). Sveicam un vēlam tikpat veiksmīgus arī turpmākos startus, kuru vēl būs daudz!
Apbalvošanas ceremonijas video.


Priecājamies par starpnovadu fizikas olimpiādes rezultātiem (23. janvāris)

Sveicam ar panākumu un sakām PALDIES 1. vietas ieguvējiem Kristeram Mārtiņam Gelašam (12.b), Artim Vijupam (10.b), 2. vietas ieguvējiem Gundai Freidenfeldei (11.b), Tomam Zvirgzdiņam (10.b), Sandim Jurcikam (9.c), 3. vietas ieguvējam Jurijam Funtikovam (10.b) un Gustam Matīsam Apermanim (9.c), kas nopelnīja atzinību, un, protams, skolotājai Ivetai Beļskai!


Veiksmīgs starts starpnovadu programmēšanas olimpiādē (21. janvāris)

Ir publicēti starpnovadu programmēšanas olimpiādes rezultāti. Patiesi priecājamies par Arta Vijupa (10.b) 1. vietu un Kristera Mārtiņa Gelaša (12.b) 2. vietu un abu izcīnītajām tiesībām startēt valsts olimpiādē. Sveicam uzvarētājus un skolotāju Ievu Hermani!


Mazie basketbolisti seko lielo piemēram (16. janvāris)

16. janvārī Salaspils 1.vidusskolas 1.b klases komanda “Salaspils Lauvas” un 1.e klases komanda “Stiprais medutiņš”, sadarbojoties ar sporta skolotājiem Austri Šaicanu un Sandi Rjabinovu piedalījās komandu sacensībās Siguldā “Sportland pirmie soļi basketbolā”, ko organizēja Latvijas Basketbola savienība un Latvijas Jaunatnes basketbola līga sadarbībā ar lielāko sporta preču veikalu tīklu Latvijā „Sportland”. Jau sesto gadu tiek rīkotas šādas sacensības, kurās jaunāko klašu skolēniem ir iespēja demonstrēt un sacensties savās prasmēs darbībā ar bumbu. Konkurence bija sīva, jo piedalījās 19 komandas. Gandarījums, ka 1.b klases komanda “Salaspils Lauvas” ieguva 1. vietu. Svarīgi, ka šī uzvara ir komandas kopdarbs, kurā parādījās skolēnu savstarpējā sadarbība, atbalsts un uzmundrinājums.
Uzvara nodrošināja tālāku dalību finālā, kas notiks Salaspilī.

Agita Grigorjeva, 1.b klases audzinātāja


Salaspils 1.vidusskolas puiši labākie Zemgales reģiona sacensībās basketbolā (14. janvāris)

Salaspils 1.vidusskolas 8.-9.klases puiši kopā ar basketbola treneri Valdi Razumovski 14. janvārī Kandavā pārstāvēja savu skolu un Salaspils novadu Zemgales reģiona skolēnu spēlēs basketbolā “Oranžā bumba”. Sacensībās vietu starp 5 labākajiem bija nodrošinājušas sekojošas skolu komandas: Bauskas pilsētas pamatskola, Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola, Tukuma Raiņa ģimnāzija, Jelgavas 4.vidusskola un Salaspils 1.vidusskola.

Salaspilieši aizvadīja 4 spēles un visās spēlēs guva pārliecinošas uzvaras. Komandas sastāvā: Ritvars Vaivods, Ralfs Bebrišs, Gustavs Stirāns, Ričards Pinkulis, Toms Dobriks, Krišjānis Āboltiņš, Kristians Armanovs, Kristians Pastors un Aleksis Narkēvičs.

Uzvara Zemgales reģiona sacensībās nodrošināja ceļazīmi tālākai dalībai valsts skolēnu spartakiādes finālsacensībās basketbolā.

Ilze Krone
Salaspils sporta skolas
direktores vietniece izglītības darbā


Starpnovadu filozofijas olimpiādes uzvarētājas (10. janvāris)

ir Daila Bluķe (11.a) - 1. vieta un Eva Linde (11.b) - 3. vieta. Paldies meitenēm un skolotājai Dainai Tauriņai!


Mūsu skolēni lieliski startē starpnovadu dabaszinātņu olimpiādē (8. janvāris)

Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības ES dabaszinātņu olimpiādē Artis Vijups (10.b) bija vislabākais, Evai Lindei (11.b)- 2. vieta un Kitijai Krūzei (10.b) - atzinība. Sveicam uzvarētājus un skolotājas Solvitu Bendrāti, Ivetu Beļsku un Annu Romanovu!


Jaunais 2020. gads sākas ar labām ziņām (3. janvāris)

Šodien ir saņemti Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības vēstures olimpiādes rezultāti, kur lasāmi sešu mūsējo vārdi. Sveicam ar iegūto 2. vietu Aleksandru Kasakovsku (12.b), ar 3. vietu - Edvardu Bondaru (12.a), Kristiānu Nemkoviču (12.b), Ēriku Kristiānu Paksi (9.c) un ar atzinību - Edvardu Ramzu (12.b) un Gustu Matīsu Apermani (9.c)! Paldies skolotājām Ingai Vītumai-Brūverei un Dainai Tauriņai!


Apsveikumā izmantots 5.e kl. skolnieces Madaras Vāgneres zīmējums.


2019./20.m.g. 1. semestris noslēdzies (20. decembris)

Sakām paldies ikvienam skolēnam, ikvienam skolotājam un katram skolas darbiniekam par godīgu ikdienas darbu, kurš rezultējās daudzajos skolēnu sasniegumos. Mums ir skolēni, ar ko lepoties! 10 skolēnu liecībās ir tikai augsti vērtējumi. Skola patiesi lepojas ar Marku Dreiku Jansonu (8.a), Annu Hrističu (7.c), Gustavu Dosbergu (6.c), Alisi Orinsku (6.d), Paulu Brici (4.c), Katrīnu Kravčuku (4.c), Lauru Mickāni (4.c), Ketrinu Novicku (4.c), Tīnu Letīciju Boli (4.e) un Elīzu Ligeri (4.e), 142 skolēniem, kuru liecībās ir tikai "8", "9" un "10", 123 skolēniem, kam visi vērtējumi ir 7 līdz 10 balles, arī ar 29 skolēniem 7.-12.klasēs, kam ir augsts vidējais vērtējums (virs 8), tomēr gadījies kāds sešnieks.

Visu apbalvoto skolēnu sarakstu skatīt "Skolēnu sasniegumos".

Tie ir viņi - mācību darba izcilnieki.

Piecos semestra noslēguma pasākumos mūs priecēja skolotāju Lauras Zarovskas un Aijas Pizānes kori, Aijas ansamblis, Ingas Grimas dejotāji, Gitas Kalniņas fokloras kopa, Andas Vaivades teātra pulciņu dalībnieki, klašu apsveikumi un priekšnesumi, kā arī jaunizveidotais skolas orķestris Lāsmas Streiķes vadībā (zemāk foto).

SKATĪT vairāk


6.c klases labdarības akcija (18. decembris)

6.c kl. kopā ar vecākiem un skolotāju Ievu Pudžu izdomāja un īstenoja labdarības akciju Ziemassvētkos iepriecināt Salaspils novada vientuļos un maznodrošinātos pensionārus. Lasīt visu.


Ziemassvētku tirdziņš (17. decembris)

Ziemassvētku tirdziņu organizēja ekonomikas skolotāja Ruta Ilgaža, savu produkciju piedāvāja 10. un 11. klašu skolēnu mācību uzņēmumi, pavisam 23. Iegādāties varēja gan pazīstamas lietas, gan iepriekš neredzētas, taču tirdzniecības vietu noformējums nemitīgi atgādināja, ka Ziemassvētki jau tepat pie durvīm...

VAIRĀK


Matemātiķu komandas izcili startē Atvērtās kopas olimpiādē (9. decembris)

Atvērtās kopas finālā 7. klases komanda (Līva Zuja (7.d), Anna Hrističa (7.c), Elvita Ozola (7.c), Alise Evelīna Toča (7.c) un Mārtiņš Sjomkāns (7.c)), ir izcīnījusi 1. vietu, 10. klases komanda (Artis Vijups, Artūrs Šāblis, Toms Zvirgzdiņš, Jurijs Funtikovs, Anastasija Ļebedeva - 10.b) ierindojusies 2. vietā. Rezultātu tabulas atrodamas Atvērtās kopas mājas lapā.

Paldies Jums un skolotājām Aigai Priedniecei un Ilzei Grinšponai!

Paldies Jums un skolotājai Aigai Priedniecei!


Skaļās lasīšanas sacensības skolā (28. novembris)

Ceturtdienas pēcpusdienā skolas bibliotēku pieskandināja Skaļās lasīšanas sacensības dalībnieki. Tika lasīti fragmenti gan no bērnu klasikas, kā, piemēram, "Grāmata par Pepiju Garzeķi", gan no mazāk dzirdētām grāmatām. Visus dalībniekus vieno mīlestība pret grāmatām, un katram bija uzdevums parādīt savu prasmi emocionāli aizraut klausītājus, kā arī oriģināli parādīt savu lasīšanas talantu.
Dalībnieki bija 5. un 6.klašu skolēni, no kuriem tālāk tika izvirzīti labākie uz nākamo kārtu Salaspils novada bibliotēkā 6.decembrī! Turēsim īkšķus!

Ineta Nekraša, direktores vietniece mācību darbā


Pasākums veltīts Kārļa Skalbes 140. dzimšanas dienai (27. novembris)

26. novembrī Salaspils novada bibliotēkā notika literāri muzikāls pasākums "Tik sirds un saule man tuva". Pasākumā ar K.Skalbes pasaku fragmentu un dzejas lasījumiem piedalījās 6. un 7. klašu skolēni - Marta Sapronova, Valters Zaščinskis, Antons Bērziņš Vasiļjevs, Kerstina Marija Čudare, Elvita Ozola, Daniela Šeļagova, Emīls Petrovskis, Agate Umbraško, Ričards Jānis Liepiņš, Dāvis Putniņš. Muzikālos priekšnesumus sniedza Mūzikas skolas audzēkņi. Pasākumu vadīja 11.b klases skolniece Daniela Vanceviča. Šo pasākumu organizēja Salaspils novada bibliotēka, Salaspils 1. vidusskola (skolotājas Māra Goba, Marta Spruženiece), Salaspils Mūzikas un mākslas skola.

Pasākuma dalībnieki
SKATĪT


Videoklips ar skolēnu programmētām animācijām publicēts! (26. novembris)

VIDEOKLIPS grupas Double Faced Eels dziesmai "Ideāli" ir publicēts un apskatāms. Tajā ir ietverti arī fragmenti no programmēšanas konkursa finālistu Adeles, Alises, Annas un Lauras animācijām. Skaties un dziedi līdzi!


Skolas dambretes turnīrs fotogrāfijās (26. novembris)

Skatīt galvenā tiesneša V.Budreikas fotogrāfijas, lasīt Salaspils novada mājas lapā.


Konkursa "Meklē karotīti!" uzvarētāji - 5.d - "Rūjienas saldējumā" (25. novembris)

Jau informējām, ka 5.d klase uzvarēja konkursā "Meklē karotīti!" un balvā ieguva ekskursiju uz SIA "Rūjienas saldējums". Šodien viņi tur bija. Laimīgie!


Konkurss "Kur loģika?" (22. novembris)

Jau otro gadu matemātikas skolotāja Dace Kontrimiene organizēja konkursu abu Salaspils skolu 4. klašu skolēniem. Konkursā piedalījās piecas mūsu skolas komandas un trīs no kaimiņu skolas. Konkursa pirmais uzdevums tika pildīts datorklasē, kur pie datoriem nācās ātri un precīzi atbildēt uz āķīgiem jautājumiem. Tad sekoja kapteiņu uzdevums. Veiksmīgākais izrādījās mūsu skolas komandas EINŠTEINI kapteinis Miķelis Bērziņš (4.e). Līdztekus komandas izmēģināja spēkus TANGRAM konkursā, saliekot trijstūri. Pēdējais un atraktīvākais uzdevums - izlozēto skaitli parādīt, vispirms to pārveidojot par romiešu skaitli.

Interesantā un atraktīvā veidā tika noskaidroti labākie, atjautīgākie un veiksmīgākie. Sīva cīņa izvērtās par otro un trešo vietu, nācās rīkot papildkārtu. Visas godalgotās vietas mūsējiem! Uzvarētāju gods 4.e kl. komandai EINŠTEINI (Miķelis Bērziņš, Roberts Ramza, Kristers Circāns, Kolins Vavžiņaks), 2. vieta 4.c kl. komandai GUDRĪŠI (Laura Mickāne, Zane Hmeļņicka, Diāna Bojāre, Kristers Štrauhmanis), 3. vieta 4.a kl. komandai ĀĶĪŠI (Sona Sofija Gutaroviča, Markuss Dominiks Stepanovs, Ralfs Jānis Brokāns, Aleksandra Ose).

Paldies organizatorei skolotājai Dacei, dalībniekiem un atbalstītājiem! Skaties vairāk!


Improvizācijas vakars mums un draugiem (19. novembris)

Pasākumā, kuru organizēja skolas teātra grupa kopā ar skolēnu padomi un skolotāju Andu Vaivadi, piedalījās teātra sporta komandas no mūsu skolas, Ikšķiles un Ogres vidusskolām.

Visi kopā pasākuma noslēgumā
Skatīt, kas tur notika


Apsveikuma autore 4.e klases skolniece Tīna Letīcija Bole


Dambretes čempionāts (16. novembris)

Valsts svētku brīvdienās skolā notika dambretes sacensībās. Tajās piedalījās dalībnieki no 13 skolām, t.i., kopā 105 skolēni. Mūsu skolas skolēni ieguva 5 godalgotās vietas un 1. vietu skolu kopvērtējumā. Individuālajā vērtējumā 1. vieta Elizabetei Anspakai un Elzai Viļumai, 2. vieta Dāvidam Keišam un Beātei Mihaļčukai, 3. vieta Alisei Trapiņai.

Paldies sacensību dalībniekiem, īpaši, uzvarētājiem, skolotājai Ilzei Čudarei un galvenajam tiesnesim Vitautam Budreikam!
Vairāk informācijas V.Budreikas sagatavotajā fotomateriālā.


Mūsu Latvijas 101. dzimšanas dienas svinīgās līnijas (15. novembris)

Pēc laimes vēlējumiem Latvijai 101. dzimšanas dienā prozā, dzejā un dziesmā skolotāja Brigita Mežgale-Turlaja ar direktori Veru Kalniņu 15 skolēnus apbalvoja ar grāmatām. Šie skolēni ir ieinteresēti savas klases dzīves daudzveidībā un noteikti ar pozitīvu attieksmi pret līdzcilvēkiem.

apbalvotie 5. - 8. klasēs

apbalvotie 9. - 12. klasēs
SKATĪT...


6.d, 8.b, 8.c un 9.b klases tiekas ar TV žurnālistu Ēvaldu Dukulu (15. novembris)

Atsaucoties mūsu skolas Patriotu nedēļas devīzei “Caur varonību uz brīvību”, skolotāja Anita Voras literatūras stundās kopā ar saviem skolēniem noskatījās dokumentālo filmu “Iezīmētie”. Tas ir stāsts par brīvprātīgajiem, kuri vienu mēnesi pārbauda savu spēku, gribu un prasmes īstos armijas apstākļos. Kaut vairs nav spēka, ir jāiet, jāizcīna uzvara pašam ar sevi.
Pirmssvētku dienā pie skolēniem uz tikšanos ieradās viens no filmas varoņiem Latvijas TV1 un TV7 žurnālists Ēvalds Dukuls. Tikšanos raksturo interesants stāstījums, daudz jautājumu, autogrāfi un foto kopā ar ciemiņu.


Starpnovadu vācu valodas vidusskolu olimpiādes rezultāti (14. novembris)

Ķekavas, Salaspils un Siguldas novadu apvienības vācu valodas olimpiādē vidusskolām 11.b klases skolniece Eva Linde izcīnīja godpilno 2. vietu. Sveicam Evu un skolotāju Svetlanu Bondarenko!


6.c klases ekskursija uz Latvijas Republikas Saeimu (13. novembris)

Mums bija iespēja apmeklēt Saeimu, lai tuvāk iepazītos ar valsts parlamenta ikdienas darbu. Bija interesanti uzzināt, ka Saeimā strādā aptuveni 435 darbinieku, tajā skaitā, 100 deputātu.

Tika pastāstīts, ka valsts prezidents valsts svētkos ierodas Saeimā caur galvenajām durvīm un viņu sagaida goda sardze. Interesanti arī tas, ka, lai runātu, sēdē ir jālūdz vārds. Uzzinājām, ka sēdes deputātiem notiek tikai ceturtdienās, izņemot ārkārtas sēdes. Mums bija iespēja vērot Saeimas ārkārtas sēdi, kurā deputāti sprieda par budžetu.

Mēs, Latvijas pilsoņi un nākamie vēlētāji, uzzinājām, kā parūpēties par Latvijas pilsoņu labklājību.

Redzējām ministru prezidentu Artūru Krišjāni Kariņu. Aplūkojām Dzeltenās zāles interjeru, kurš bija veidots ar renesanses motīviem. Aicinām visus interesentus pieteikties ekskursijai uz Latvijas Republikas Saeimu!

E. Līcītis, S. Kirilova, E. Krasnais 6.c klase


Komandu spēle "Latvija" (13. novembris)

12.b klase kopā ar skolotāju Brigitu Mežgali-Turlaju erudītākos skolēnus aicināja uz komandu spēli "Latvija". Spēles 7 kārtās bija visdažādākie uzdevumi - politika, pilsētas, sports, mūziķi, slavenības. Skolas absolvents, tagad Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes students, Niks Stafeckis sagatavoja spēles noslēdzošo kārtu "Tūrisms".


"Caur varonību uz brīvību" (11.-13. novembris)

Pieminot un godinot karavīru ieguldījumu Brīvības cīņu laikā, Patriotu nedēļas tēma "Caur varonību uz brīvību". Visas klases mācījās, dziedāja latviešu tautas dziesmas un papildināja savas zināšanas par 1919. gada notikumiem Latvijas teritorijā.
BILDES


Lāčplēša dienai veltīta izstāde (11. novembris)

Skolotājas Dainas Tauriņas skolēni sadarbībā ar skolotājām Guntu Lagzdiņu un Aiju Beliju, 2. vidusskolas skolēniem un novada bibliotēkas darbiniecēm sagatavoja Lāčplēša dienai veltītu izstādi, kura tika atklāta Salaspils novada bibliotēkā tieši šīs piemiņas dienas 100. jubilejā.
Skatīt lieliskos darbus un dažus fotomirkļus no atklāšanas pasākuma.


Konkursa "Mūsdienu varonības tēli Latvijā" dalībnieces tiekas ar prezidentu (8. novembris)

Ieva Rūtiņa-Rūtenberga (11.a), Elīza Ance Zelča (9.c) un Kerstina Čudare (7.d) piedalījās radošo darbu konkursā "Mūsdienu varonības tēli Latvijā". 8. novembrī meitenes tika uzaicinātas uz tikšanos ar Valsts prezidentu Egilu Levitu Rīgas pilī. Meitenes saņēma prezidenta pateicību.
Paldies skolotājai Dainai Tauriņai par iedrošinājumu un atbalstu!


Tradicionālais Mārtiņdienas tirgus (8. novembris)

Šoreiz tirgotāju lomā iejutās 2. un 4. klašu skolēni. Paldies viņiem, vecākiem un klašu audzinātājām par ieguldīto darbu tirdziņa sagatavošanā un organizēšanā!
Ieskatam


5.d klase - konkursa "Meklē karotīti!" uzvarētāji (8. novembris)

"Apkopojot konkursa "Meklē karotīti" žūrijas vērtējumus, par pašiem labākajiem recepšu autoriem un konkursa uzvarētājiem atzīti:
5.-9.klašu grupā Jaunmārupes pamatskolas 9.b klase un Salaspils 1. vidusskolas 5.d klase." (informācija no mājas lapas karotite.lv)
Balva - klases ekskursija uz SIA "Rūjienas saldējums". VAIRĀK...
Sveicam 5.d klasi un audzinātāju Aleksandru Araku!(foto no Latvijas Saeimas sociālā konta Flicr)

Šodien, 7. novembrī, Saeimā tika atklāta izstāde "Varoņu spēks" un apbalvoti šī konkursa uzvarētāji, viņu vidū 9.c klases skolnieks Jēkabs Čudars.
ŠEIT visas pasākuma fotogrāfijas.


Salaspils 1.vidusskola uzsāk valsts svētku mēnesi (7. novembris)

10. klases skolēni kopā ar skolotāju Anniju sagatavoja un novadīja nodarbību 7.-9. klasēm par to, ko atzīmējam 11.novembrī - par Bermontiādi un Rīgas atbrīvošanas simtgadi. Skolēni klausījās, veidoja savu uzbrukuma plānu un dzirdēja reālo Bermonta armijas sakaušanas stratēģiju no “īsta” tā laika karavīra.

7. klases nodarbībā


Starpnovadu angļu valodas olimpiāde vidusskolēniem (4. novembris)

29. oktobrī notika Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības angļu valodas olimpiāde, kurā piedalījās 4 mūsu vidusskolēni. Vislabāk veicās Mikam Akselam Apermanim (11.b), kurš izcīnīja 2. vietu, bet ar atzinību tika novērtēts Arta Vijupa (10.b) veikums. Sveicam zēnus un skolotāju Lauru Goldbergu!


Programmēšanas konkursa "Mēs esam ideāli" fināls (25. oktobris)

Konkursa neklātienes kārtā piedalījās 80 komandas, uz finālsacensībām tika uzaicinātas 20 labākās, starp tām - 2 mūsu skolas komandas. Summējot neklātienes kārtas un fināla rezultātus, tika noskaidroti uzvarētāji. Priecājamies, ka uzvarētāju vidū ar izcīnīto 3. vietu ir arī mūsu komanda PinKoderi (7.c klases skolnieces Anna Hrističa un Alise Evelīna Toča). Meiteņu projekta ideja kā vienīgā tika nolasīta noslēguma pasākumā. Un tā ir: "Mēs vēlamies pateikt, ja kāds arī uzvar, nenozīmē to, ka citi ir sliktāki, un to simbolizē pjedestāls, kas sabrūk. Ar salauzto lineālu mēs vēlamies pateikt, ka nav sevi jāierobežo un ir jāizlaužas no uzliktajiem rāmjiem. Zemeslode nozīmē to, ka visi šajā pasaulē ir ideāli savā veidā un neviens nav labāks vai sliktāks par citu."

3. vietas balva - virtuālās realitātes radošā darbnīca 2 stundu garumā VR studijā “Portāls – Virtual reality arcade”.
Šeit neliels ieskats konkursa norisē.


Jēkabs Čudars - fotokonkursa "Varoņu spēks" uzvarētājs (17. oktobris)

Noslēdzies fotokonkurss jauniešiem “Varoņu spēks”, un ir noskaidroti desmit darbi, kurus šī gada 7.novembrī izstādīs Saeimas namā. Viņu vidū ir arī mūsu 9.c klases skolnieka Jēkaba Čudara darbs. Skatīt.
Vairāk var uzzināt Saeimas mājas lapā.


No 5. līdz 20. oktobrim notiek Eiropas programmēšanas nedēļa. Šogad skolas datorikas un informātikas skolotāji īpaši aicina iesaistīties un pamēģināt izveidot savu pirmo programmu skolēnus, kas nekad nav programmējuši. Vairāk par pasākumiem šeit.

Savu pirmo programmu veido skolēni un skolotāji (15. oktobris)

Tos, kas programmē, aicinām piedalīties unikālā programmēšanas konkursā “Mēs esam ideāli!”. Konkursa laikā izveido komandu 2 vai 3 cilvēku sastāvā, pieaicini vadītāju (skolotāju vai citu pilngadīgu personu) un radi animāciju grupas “Double Faced Eels” dziesmai. Apkopojot labākos projektus, tiks izveidots vienots videoklips visai dziesmai.
Vairāk par konkursu.


Skolotāja Dace Kontrimiene jau ceturto reizi ar saviem skolēniem iesaistās "Labo darbu nedēļā (7.-13. oktobris)

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau vienpadsmito gadu organizē akciju “Labo darbu nedēļa”, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Šogad Labo darbu nedēļa norisinājās no 7. līdz 13. oktobrim, kurā aktīvi iesaistījās Daces audzināmā 4.e klase. Paldies bērniem un viņu vecākiem par atbalstu!

Bērni kopā ar vecākiem sarūpē dāvaniņas Salaspils novada vientuļajiem cilvēkiem, kas ar Salaspils sociālā dienesta darbinieku palīdzību tiek nogādātas adresātiem.

Patiess prieks, ka visa klase ir atbalstījusi un iesaistījusies Labo darbu nedēļā. Daudzi bērni jau ir piedalījušies dažādās labdarības akcijās, kādam šī bija pirmā, bet gandarījums par paveikto ir visiem.


Skolotāju dienas rīts (7. oktobris)

Skolotājus uz svētku pasākumu pirmdienas rītā aicināja vienpadsmitie. Bija sarūpēti ziedi, priekšnesumi, konkursi...

Tikmēr skolotāju lomās iejutās vidusskolēni.

Eiropas Valodu diena (26. septembris)

Šajā dienā vilciens Rīga – Daugavpils bija pārvērties par Eiropas Valodu vilcienu. Latviešu valodas aģentūra līdzi doties pa valodas un literatūras ceļiem aicināja arī salaspiliešus. Plkst. 8.01 vilcienā iekāpa divpadsmit 9.c klases skolēni (Gusts, Agnese, Jēkabs, Elizabete, Bruno, Kristiāna, Tomass, Evija, Pēteris, Annija, Artis T., Mārtiņš) , Kristers (12.b kl.), Daniela, Miks un Markuss (11.b kl.). Braucienu vadīja Roberto Meloni, par muzikālo noskaņu rūpējās etnomūziķi Julgī Stalte un Ēriks Zeps. Ceļa posmā no Salaspils līdz Aizkrauklei skolēni aktīvi piedalījās valodas, literatūras un dziesmu spēlēs (tikām paslavēti kā labi latviešu dziesmu zinātāji). Miks un Daniela no galvas norunāja divus K.Skujenieka dzejoļus, izpelnoties skaļus aplausus.

Pēc izkāpšanas Aizkrauklē un atgriešanās mājās Salaspilī visi kā viens teicām: “Bija interesanti, varējām braukt līdz Daugavpilij!”

Skolotāja Laima Pamiljane

Atzīmējot Eiropas Valodu dienu, abu Salaspils skolu valodu skolotāji sanāca kopā, lai pie kafijas tases izspēlētu pašu veidotas valodu spēles, dalītos pieredzē, gūtu jaunas idejas darbam ar skolēniem interesantākai un veiksmīgākai valodu apguvei.

Vairāk par pasākumiem šeit.


Artis iekļauts Latvijas komandas sastāvā starptautiskajām sacensībām “Baltic Way 2019” (23. septembris)

Starptautiskās komandu sacensības “Baltic Way 2019” notiks Polijā no 15.-19. novembrim. Latviju pārstāvēs 4 skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Mūsu Artis Vijups (10.b). Esam ļoti lepni par Tevi, Arti!

Vairāk par šīm matemātikas sacensībām un to vēsturi var uzzināt LU NMS mājas lapā.


Olimpiskā diena 2019 (20. septembris)

Olimpiskās dienas rīta vingrošanā iesaistījās visa skola, vingrojot gan kabinetos, gan gaiteņos, gan ārā. Visvairāk vingrotāju vienkopus pulcējās Lauku ielas pagalmā.

Vingrošanai īpaši gatavojušās bija 1.e un 3.e klase ar lieliskajām skolotājām Lauru Pakalni un Evitu Petrovu-Šaicani

Vairāk šeit!

Vēlāk sporta namā notika sacensības "Drosmes skrējiens", kur mūsu skolu pārstāvēja 12 skolēnu komanda. Stāsta skolotāja Madara Miķelsone-Pobiaržena: "Skolēni veica trasi, kurā bija dažādi šķēršļi - gan tādi, kuriem jālec pāri, gan tādi, kuriem jālien cauri vai jārāpjas pāri. Salaspils 1. vidusskolas komanda uzrādīja labāku rezultātu abu skolu duelī un svinēja uzvaru, turklāt visātrāk trasi pievarēja 11.b klases skolnieks Olivers Kulpe (trasi veica nieka 43 sekundēs). TU VARI, JA TU DARI!"

Paldies drosmīgajiem sportistiem Ievai Rencei, Veronikai Buļbakovai, Sandim Reinvaldam, Ralfam Eduardam Grausam, Annijai Stepiņai, Agnesei Cunskai, Tomasam Kontrimam, Aleksandram Sproģim, Zanei Freimanei, Amandai Purenai, Tomam Dejus, Oliveram Kulpem un, protams, skolotājai Madarai!


Mūsu skolai Eko-skolu zaļais karogs! (16. septembris)

16. septembrī Salaspils 1.vidusskolas EKO padomes aktīvākie skolēni kopā ar skolotāju Annu Romanovu apmeklēja Nacionālās bibliotēkas Ziedoņzāli, kur saņēma EKO skolu zaļo karogu.

"Ekoskolu programmas simbols, atpazīstamākais elements un arī viens no tās veiksmes pamatcēloņiem ir stimula sistēma skolām par sekmīgu līdzdalību programmas aktivitātēs un to prasību pilnīgu ieviešanu – Zaļā Karoga balva," stāsta skolotāja Anna. "Pašlaik Ekoskolu programmā ir iesaistītas vairāk kā 51 000 skolu visā pasaulē, Latvijā tās ir gandrīz 200 izglītības iestādes, sākot no PII līdz pat augstskolām."

Ar šo mācību gadu Salaspils 1. vidusskola ir viena no EKO skolām. Lai zaļo karogu saglabātu, skola turpinās attīstīt vides izglītību.


Iniciatīvas "Pilna doma" nodarbības mūsu skolā (13. septembris)

Pēc skolotājas Rutas Ilgažas iniciatīvas mūsu 11. klasēm un avīzes "Logs" žurnālistiem bija iespēja piedalīties mācību nodarbībā par medijpratību un kritisko domāšanu. Tajā tika izmantots vadošo Latvijas žurnālistu un mediju ekspertu sagatavots mācību saturs.


Viņi palīdzēja tapt Bērnu tiesību aizsardzības likumu grāmatai

Salaspils 1. vidusskolas 7.c klases (šobrīd 8.c) komanda Anete Mokromenko, Armands Liepiņš, Ervīns Karavackis kopā ar skolotāju Dainu Tauriņu piedalījās Tiesībsarga izsludinātajā konkursā “Esi radošs - # Radi Likumu!”, kura mērķis bija pārveidot Bērnu tiesību aizsardzības likumu jauniešiem draudzīgā valodā. 6. septembrī notika noslēguma pasākums. Katra komanda saņēma konkursa rezultātā izveidoto Bērnu tiesību aizsardzības likumu grāmatu.


2019./20.m.g. ir iesācies

Jauno mācību gadu uzsākot mūsu skolā ir 1150 skolēni, pirmo reizi skolas durvis ver 147 pirmklasnieki, bet mācības vidusskolas 10. klasēs uzsāk 44 skolēni.

1.a klase ar audzinātāju Intu Sprostu

1.b klase ar audzinātāju Agitu Grigorjevu

1.c klase ar audzinātāju Ilzi Čudari

1.d klase ar audzinātāju Initu Zalaku

1.e klase ar audzinātāju Lauru Pakalni

1.f klase ar audzinātāju Sandru Matisoni

10.a klase ar audzinātāju Sanitu Ceiruli

10.b klase ar audzinātāju Evitu Pauriņu

Satikšanās un jauna sākuma prieks fotomirkļos.Uzsākot jaunu mācību gadu, vēlos personīgi pateikties Jūsu skolai par līdzšinējo sadarbību un mācību procesa organizēšanu portālā Uzdevumi.lv! Skolotāju un skolēnu aktivitātes rezultātā Jūsu skola ir kļuvusi par vienu no aktīvākajām skolām portālā 2018./2019. mācību gadā!
Ar cieņu, Uzdevumi.lv direktors Edgars Škutāns.
Atzinības raksts