Aktualitātes

Par skolu

Mācības

Interešu izglītība

Projekti, konkursi

Skolēnu padome

Skolēnu sasniegumi

Avīze "Logs"

Kontakti

 
vēsture
skolas nolikums
attīstības plāns
pašnovērtējuma ziņojums
pasākumi bildēs
jaunākie
2019./20.m.g. notikumi
2018./19.m.g. notikumi
2017./18.m.g. notikumi
2016./17.m.g. notikumi
2015./16.m.g. notikumi
2014./15.m.g. notikumi
2013./14.m.g. notikumi
2012./13.m.g. notikumi
2011./12.m.g. notikumi
2010./11.m.g. notikumi
2009./10.m.g. notikumi
uzņemšanas noteikumi
iekšējās kārtības noteikumi
vecākiem par kavējumiem
bibliotēka
skolas forma
ēdienkarte
atsauksmes


Noderīgas saites


Salaspils Gada skolotāja titulu 2017./18.m.g. iegūst

sākumskolas, datorikas un interešu izglītības skolotāja Ilze Čudare


Artim Vijupam bronzas medaļa Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē!

Šī bija otrā Eiropas jauniešu informātikas olimpiāde, un šogad tā norisinājās Innopolisā, Krievijā. Tajā piedalījās 80 skolēni no 23 valstīm. Vairāk.

Skolas kolektīvs lepojas ar Tevi, Arti, un sveic ar izcilo sasniegumu!


Vidusskolas izlaidums (29. jūnijs)

20 darbīgi, radoši un atsaucīgi jaunieši saņēma atestātu par vispārējās vidējās izglītības iegūšanu. Daudzi no viņiem tika sumināti par sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un sporta sacensībās, kā arī par labām un teicamām sekmēm ikdienas darbā un skolas dzīves organizēšanā, darbojoties skolēnu padomē. Skolēnu padomes prezidente Katrīna Zaķe saņēma Latvijas Simtgades stipendiju, ko nodrošina Finanšu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar VAS "Latvijas Loto".
Lai veiksmīgas tālākās gaitas mūsu absolventiem!

Absolventi ar klases audzinātāju Dainu Tauriņu


Skolotāji beidz 2017./18.m.g. un dodas atvaļinājumā (22. jūnijs)

Noslēguma pasākumā skolas direktore Vera Kalniņa atgādināja šī gada būtiskākos notikumus, vienlaikus aicinot domāt par turpmāk darāmo, kā arī pateicās par gada darbu katram kolēģim. Vairāki no viņiem saņēma atzinības, pateicības un piemiņas balvas, bet četras - ikgadējo skolotāja balvu "Pūci". Sveicam kolēģes Ilzi Čudari un Agitu Grigorjevu (sākumskola) un Daci Kontrimieni un Zandu Nelsoni (matemātika) ar godam nopelnīto balvu, atbildīgi, precīzi, ar iniciatīvu un radoši veicot ikdienas darbu!


Devīto klašu izlaidums (15. jūnijs)

Apliecības par pamatizglītības iegūšanu un vēlējumus neapstāties pie sasniegtā saņēma 70 jaunieši.

9.a klase ar audzinātāju Baibu Terēzu Petrovu

9.b klase ar audzinātāju Ulriku Veismani

9.c klase ar audzinātāju Rutu Ilgažu

9.d klase ar audzinātāju Zandu Nelsoni


Paziņoti zīmējumu konkursa "SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949" rezultāti (6. jūnijs)

Priecājamies par 7.c klases skolnieces Justīnes Jurkoites, kuras darbs ieguvis specbalvu, veikumu! Vairāk šeit.


2017./18.m.g. noslēgums (31. maijs)

Mācību gads noslēdzās ar svinīgajām līnijām, kurās tika apbalvoti skolēni, kas savu tiešo darbu - mācīties veikuši labi, ļoti labi un izcili. Goda rakstu par izciliem mācību rezultātiem saņēma 4.c klases skolēni Valda Vasariete un Gustavs Dosbergs, Gabriela Ježaka un Žanete Zaharova no 4.d klases un Agate Dosberga un Ervīns Karavackis no 6.c. Atzinības rakstu par augstiem sasniegumiem mācībās saņēma 68 2.-3.kl. skolēni, 1. pakāpes Atzinības rakstu par labām un teicamām sekmēm - 62 4.-11.kl. skolēni, 2. pakāpes Atzinības rakstu par labām un teicamām sekmēm - 85 4.-11.kl. skolēni, Atzinības rakstus par mācību sasniegumiem - 15 7.-11.kl.skolēni. Tika nominēti Gada skolēni un Gada aktīvākie skolēni. Gada skolēna titulu ieguva Artis Vijups (8.b) un Niks Stafeckis (11.), Gada aktīvākā skolēna tituls tika piešķirts Aleksandrai Kasakovskai (10.b), Jēkabam Čudaram (7.c), Elvitai Ozolai (5.c), Alisei Evelīnai Točai (5.c), Žanetei Zaharovai (4.d) un Ievai Loginai (2.b). Gada klašu godā tika 11. un 5.c klase. Paldies apbalvotajiem un visiem citiem, kas godīgi veica savu ikdienas darbu! Lai jauka vasara!

Svētku līnijās uzstājās skolas interešu izglītības kolektīvi. Paldies par svētku koncertiem skolotāju Aijas Pizānes, Lauras Zarovskas, Lāsmas Streiķes, Gitas Kalniņas dziedātājiem, Ingas Grimas dejotājiem un Andas Vaivades daiļlasītājiem!


Mūsu skolai - Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas tituls

Daļa no skolēnu komandas, kas skolotājas Dainas Tauriņas vadībā mūsu skolai nopelnīja šo titulu


Olimpiešu svētki (28. maijs)

Salaspils novada dome uz svētkiem aicināja olimpiāžu un konkursu uzvarētājus, kopskaitā krietni pāri simtam, viņu vecākus un skolotājus. 67 no uzvarētājiem laurus plūca, startējot individuāli, pārējie, cīnoties par augstiem rezultātiem, 12 dažādu kolektīvu sastāvā.


Vieglatlētikas sacensībās četrcīņā mūsu komandai 1. vieta!

Starpnovadu vieglatlētikas sacensībās komandā startēja 6.-7.kl. skolēni. Sveicam Anniju Stepiņu (7.c), Agnesi Cunsku (7.c), Elīzu Anci Zelču (7.c), Alīnu Mozžegorovu (7.c), Vita Binduku (6.d), Ievu Gabrani (6.c), Mārtiņu Zumentu (7.c), Tomasu Kontrimu (7.c), Bruno Justu (7.c), Jēkabu Čudaru (7.c), Aleksandru Sproģi (7.b), Tomasu Krampužu (6.d) un sporta skolotājas Madaru Miķelsoni un Valdu Kublicku!


Noskaidroti Latvijas labākie matemātiķi Profesora Cipariņa konkursa uzdevumu risināšanā (21. maijs)

No mūsu skolas Profesora Cipariņa labāko matemātiķu pulkā iekļuvuši Rasma Sandra Knipše, izcīnot 2. vietu, un Artis Vijups ar 3. vietu. Sveicam lieliskos matemātiķus un viņu skolotājas Rutu Ilgažu, Zandu Nelsoni un Aigu Priednieci!


Publicēti Latvijas atklātās matemātikas olimpiādes rezultāti (18. maijs)

Mums ir divi laureāti - Artis Vijups izcīnīja 1. vietu, 8.kl. grupā iegūstot visvairāk punktu, un Ervīns Karavackis - atzinību 6.kl. grupā. Sveicam laureātus un viņu skolotājas Aigu Priednieci, Zandu Nelsoni un Baibu Terēzu Petrovu!


Konkursa "Tik vai Cik?" laureātu vidū Uvis Gūtmanis (15. maijs)

4.c klases skolēns Uvis Gūtmanis vienīgais no mūsu skolas (arī no novada) ir iekļuvis Latvijas 4.klašu skolēnu matemātikas konkursa "Tik vai Cik?" laureātu sarakstā, izcīnot klātienes kārtā 3. vietu. Sveicam Uvi un skolotāju Kristīni Kelertu!


Artim 2. vieta starptautiskajā matemātikas konkursā "Ķengurs"!

Martā notikušajā konkursā "Ķengurs" Artis Vijups (8.b) izcīnīja 2. vietu Latvijā, pieveicot 99,73% uzdevumu. Sveicam Arti un viņa skolotājas Aigu Priednieci un Zandu Nelsoni ar izcilo sasniegumu!


Sveicam Evu Lindi ar lieliskiem panākumiem latviešu valodas olimpiādē valstī!

Latviešu valodas valsts olimpiādē Eva Linde (9.a) izcīnīja augsto 3. vietu. Paldies par ieguldīto darbu viņai un skolotājai Laimai Pamiljanei!


Šodien divpadsmitajiem un devītajiem pēdējā zvana svētki (18. maijs)

Kamēr divpadsmitie un devītie gatavojas doties uz pēdējo mācību stundu savā klasē, astotie un vienpadsmitie ir pacentušies, lai šī stunda noritētu īpašā atmosfērā.

Dažas no pasākuma bildēm skatiet šeit!


Ar elektrību neriskē, izdzīvo! (17. maijs)

Katru gadu AS Sadales tīkli rīko elektrodrošības kampaņu Latvijas skolās. 17.05.18. kampaņas "Ar elektrību neriskē, izdzīvo!" ietvaros AS Sadales tīkli viesojās mūsu skolā. Operatīvā darba speciālists Māris Smiltiņš šodien novadīja nodarbību 5.c klases skolēniem.

(sk. Daces Kontrimienes teksts un foto)


Zināmi Latvijas atklātās datorikas olimpiādes (LADO) finālisti (8. maijs)

Pārvarot atlases kārtu, tiesības startēt finālā ir izcīnījuši 3 mūsējie. Jau trešo reizi olimpiādes finālā piedalīsies 2017. gada olimpiādes 1. vietas ieguvējs Artis Vijups, labākā programmētāja starp meitenēm 2017. gadā savā grupā Rasma Sandra Knipše, viņiem pievienosies Alise Evelīna Toča, kam šis būs pirmais starts. Paldies par jau paveikto un veiksmīgu startu 12. maijā!


Konkursa "Can I do it?" rezultāti (2. maijs)

Ir paziņoti Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības angļu valodas konkursa 3.-6.kl. "Can I do it?" rezultāti. 3. vietu ir izcīnījuši Rinalds Marčenkovs (6.c) un Uvis Gūtmanis (4.c), atzinību - Nora Krūmiņa (6.d) un Madara Grantiņa (3.d). Sveicam laureātus un viņu skolotājas Lauru Goldbergu, Ulriku Veismani un Maiju Rozenšteini!


Četri kausi novadu apvienības vieglatlētikas sacensībās (26. aprīlis)

Starpnovadu sacensībās vieglatlētikā mūsu skolas komandas izcīnīja 1. vietu gan Jauno vieglatlētu kausā (meitenes un zēni), gan Vidusskolu kausā (jaunieši un jaunietes), kā arī izcīnīja daudz godalgotu vietu individuālajās sacensībās. Paldies sportistiem un skolotājām Valdai Kublickai un Madarai Miķelsonei!

Skatīt bildes


Teātra sportā draudzības turnīrs (26. aprīlis)

Skolotāja Anda Vaivade noorganizēja draudzības turnīru teātra sportā mūsu skolas un Ikšķiles vidusskolas komandām. Paldies par iespēju redzēt, ko spēj teātra pulciņa dalībnieki - Latvijas turnīra 1. pakāpes ieguvēji!

Skatīt bildes


Talantu solo šova fināls (24. aprīlis)

19 finālisti visus priecēja ar patiešām lieliskiem priekšnesumiem dziedot, dejojot, muzicējot, vingrojot un vēl un vēl... Tomēr katras sacensības beidzas ar uzvarētāju noskaidrošanu. Šoreiz uzvarētāji ir: 1. vieta - Laurai Priedītei (1.b) un Annijai Austrumai (2.c), 2.vieta- Luīzei Rupeikai (1.e) un Gustavam Dosbergam (4.c), 3. vieta - Elizabetei Lasmanei (1.c), Justam Vidzim (3.b), Filipam Rilsam (3.c) un Edvardam Avotam (4.c).

Paldies jums katram par sagādātajiem skaistajiem mirkļiem!

Skatīt bildes


Pārgājienu sezona atklāta! (21. aprīlis)

5. klašu skolēni atklāja pārgājienu sezonu Salaspils pludmalē. Sportiski un aktīvi aizvadīta diena! Šodien nācās cīnīties arī ar vēju...


Basketbolistiem 3. vieta Latvijas skolēnu spartakiādē (20. aprīlis)

Latvijas skolēnu 71. spartakiādes finālsacensībās basketbolā 2004.-2006.g. dzimušo grupā mūsu zēni Mārtiņš Zuments, Pēteris Pinnis, Ritvars Vaivads, Artis Brokāns, Ralfs Bebrišs, Renārs Štamers, Kristians Pastors, Ričards Pinkulis, Aleksis Narkēvičs izcīnīja 3.vietu. Paldies komandai un skolotājam Austrim Šaicanam!


Starp konkursa "Kad pasaciņa ciemos nāk" laureātiem arī mūsējie (19. aprīlis)

Septiņi Salaspils 1.vidusskolas lego pulciņa dalībnieki piedalījās Rīgas Jauno tehniķu centra organizētajā radošajā lego konkursā "Kad pasaciņa ciemos nāk...". Konkursā piedalījās apmēram 50 dalībnieki trijās vecuma grupās. Arī šogad mūsu skolēni ir godalgoto sarakstā - Adrianam - 2.vieta un Madarai - 3.vieta. Paldies konkursantiem un skolotājai Rutai Ilgažai!


Talantu solo šovs 1.-4. klasei (17.-18. aprīlis)

Mūzikas skolotājas Gita Kalniņa, Laura Zarovska un Ija Stērniece organizē šovu, dodot iespēju bērniem uzstāties, atklājot savus talantus. 17. aprīlī notika 1. atlases kārta, kurā savas īpašās prasmes demonstrēja 1.-2. klašu skolēni.

Pirmās atlases kārtas dalībnieki ar skolotājām

18. aprīlī notika 2. atlases kārta, kurā uzstājās 3.-4.kl. skolēni. Tagad ir noskaidrots, ka finālā uzstāsies 19 dalībnieki. Paldies par piedalīšanos visiem, bet 24. aprīlī atbalstīsim vistalantīgākos!

Otrās atlases kārtas dalībnieki

Skatīt bildes


Latvijas skolu teātru turnīrā divi pirmās pakāpes diplomi (16. aprīlis)

13.-14. aprīlī Iecavā notika 19. Latvijas skolu teātru turnīrs "Teātra sports 2018". Skolotājas Andas Vaivades vadītās 3. klašu un 7.-9. klašu komandas izcīnīja 1. pakāpes diplomus. Malači! Prieks par Jums!


Arī pavasarī lidmodeļi turpina labi lidot

31. martā Rīgas atklātajās sacensībās Maija Marija Ozola (9.c) izcīnīja 3. vietu, bet skolas komanda kopvērtējumā - 2. vietu.
14. aprīlī Kuldīgas atklātajās sacensībās Roberts Gulbis (4.b) izcīnīja 2. vietu, skolas komanda kopvērtējumā - 3. vietu.
Sveicam lidmodelistus un viņu skolotāju Aivaru Ozolu!


Sveicam Žaneti Zaharovu (4.d) un skolotāju Anitu Voras ar izcīnīto atzinību Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības sākumskolas latviešu valodas olimpiādē!
Sveicam Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības 7. klašu alternatīvās ģeogrāfijas olimpiādes dalībniekus Arti Tipsi (7.c) ar izcīnīto 3. vietu un Jēkabu Čudaru (7.c) - ar atzinību un sakām paldies skolotājai Brigitai Mežgalei-Turlajai!

Konkurss "Latvijas putni un dzīvnieki" 11.aprīlī

Komanda "Latvijai 100" organizēja konkursu "Latvijas putni un dzīvnieki" 1.-6.klašu skolēniem. Skolēniem vajadzēja atpazīt skolas telpās izvietotajās fotogrāfijās Latvijā sastopamos putnus un dzīvniekus, piemēram, balto cielavu, dzērvi, rubeni, alni u.c. Dalībnieku skaits bija rekordliels, tika izņemtas 170 darba lapas.


Sveicam 6.c klases skolnieci Agati Dosbergu ar izcīnīto 2. vietu un 6.d klases skolnieci Anci Bērziņu - ar atzinību Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības latviešu valodas olimpiādē! Paldies meitenēm un skolotājām Martai Antonevičai un Raminai Skujai!

Erudīcijas spēle skolotājiem "Novadnieku tikšanās" 10.aprīlī

Komanda "Latvijai 100" Nika vadībā noorganizēja komandu erudīcijas spēli skolotājiem. Komandas bija veidotas pēc Latvijas novadu (Vidzeme, Kurzeme, Zemgale, Latgale, Rīga) principa. Bija jāveic daudzveidīgi uzdevumi: jāpārzina latviešu literatūra, kino, mūzika, ģeogrāfija, pat konfekšu garša. Pēcpusdiena bija ļoti pārdomāti, labi organizēta.

Skolotāju vārdā liels paldies organizatoriem! Jūs bijāt lieliski!

Pasākuma norise bildēs.


Ikgadējais komandu čempionāts dambretē 7.aprīlīSestdien, 7. aprīlī, mūsu skolā notika ikgadējais komandu čempionāts dambretē. Šogad tajā piedalījās 26 komandas ar 156 dalībniekiem. Mūsu skolu pārstāvēja 2 skolotājas Ilzes Čudares sagatavotās komandas. Pirmā komanda ieguva 2. vietu, bet otrā komanda - 7. vietu. Tika apbalvoti arī labākie spēlētāji pie katra no sešiem galdiņiem. Kristiānam Volkam - 1. vieta, bet Terēzei Mularekai - 3. vieta.

Pasākuma norisi var skatīt Vitauta Budreikas fotogrāfijās.


Skatuves runas reģionālajā konkursā Danielai 1. pakāpes diploms! 5.aprīlī5. aprīlī Jūrmalā notika skatuves runas 2. kārta (reģionu līmenī), un godam skolu pārstāvēja Daniela, iegūstot 1. pakāpi.

Sveicam Danielu Vanceviču (9.d) un skolotāju Andu Vaivadi!


Lieldienu tirgus 29.martā

Uz Lieldienu tirgu aicināja 1. un 4. klašu skolēni.
Bildes


Beidzot zināmi veiksmīgākie 8.klašu vācu valodas olimpiādē 29.martā

Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības vācu valodas olimpiādē labi startējuši arī mūsējie - 2. vieta ir Artim Vijupam (8.b), atzinība - Danielai Bondarenko (8.c). Apsveicam un sakām paldies viņiem un skolotājai Annijai Sprīvulei!


Politikas zinību olimpiādē izcili rezultāti! 29.martā

Ir saņemti oficiālie politikas zinību olimpiādes rezultāti. 1. vieta ir Inesei Meļehovai (12.kl.), 2. vieta - Sabīnei Beļskai (12.kl.) un 3. - Emīlam Elksnītim (12.kl.). Liels paldies dalībniekiem un skolotājai Dainai Tauriņai!


Starpnovadu informātikas olimpiāde vidusskolēniem 28.martā

Direktores vietnieces Ievas Hermanes organizētajā Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības vidusskolu informātikas olimpiādē uzvaras laurus plūca viņas skolnieks Kristers Mārtiņš Gelašs. Apsveicam!


"Drošo un veiklo" komanda izcīna 2. vietu

27. martā starpnovadu skolu sporta sacensībās "Drošie un veiklie" mūsu skolas komanda izcīnīja 2. vietu. Sveicam sportistus Agati Bainoru, Martu Sapronovu, Milēnu Blati, Dženiju Andersoni, Keitu Rozenštoku, Patriku Sokorovu, Ēriku Anspaku, Gustavu Dosbergu, Ričardu Janišu, Rihardu Strautiņu un skolotāju Austri Šaicanu!


Erudīts "Ak, diskžokej!" 27. martā

Uz kārtējo komandas "Latvijai 100" organizēto pasākumu bija ieradušās 11 komandas no 7.-12.klasei, pastāstīja organizators un vadītājs Niks Stafeckis.
Komandām bija jātiek galā ar uzdevumiem par Latvijas mūziku laika posmā no 20.gadsimta sešdesmitajiem gadiem līdz mūsdienām - mūziķiem, grupām, komponistiem un skaņdarbiem.
Bildes


"Optiskā ilūzija"

Skolas 3. korpusa 2. stāvā apskatāmi skolotājas Daces Kontrimienes 5. un 6. klašu skolēnu darbi matemātikā "Optiskā ilūzija".


"Digitālā nedēļa 2018" notiek no 19. līdz 23. martam

Par citiem šīs nedēļas pasākumiem (tiešraidēm, testiem, konkursiem) lasi mājas lapā eprasmes.lv!


Veiksmīgie starti starpnovadu vizuālās mākslas konkursā "Latvijas simtgadei"

Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienībā notikušajā 8. atklātajā vizuālās mākslas konkursā tika noskaidroti uzvarētāji 5.-6.kl., 7.-8.kl., 9.-12.kl. grupās. Sveicam 1. vietas ieguvēju Agati Dosbergu (6.c), 2. vietas ieguvēju Grietu Ieviņu (8.b) un skolotāju Aiju Beliju!


Sešas godalgotas vietas starpnovadu ģeogrāfijas olimpiādē!

Rezultātus gaidījām ilgi, bet bija vērts!
Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības ģeogrāfijas olimpiādē pirmo vietu izcīnīja Niks Stafeckis (11.kl.), otro - Aleksandra Kasakovska (10.b), trešo - Eva Linde (9.a), bet Inese Meļehova (12.kl.), Krista Zalaka (11.kl.) un Sandis Dzenītis (10.b) - atzinību. Paldies skolēniem un skolotājai Brigitai Mežgalei-Turlajai par izcilo startu!
Niks un Aleksandra uzaicināti piedalīties valsts ģeogrāfijas olimpiādē.


Sveicam Latvijas vispārizglītojošo skolu atklātā mūzikas konkursa "Latviešu komponistu mūzika Latvijai, izmantojot didaktisko spēli", 2. vietas ieguvējus - mūsu komandu. Skolu pārstāvēja Daniela Vanceviča (9.d), Artūrs Karavackis (9.d), Denīza Rakstiņa (9.c), Laura Mišela Ilsjāne (9.a), Eva Linde (9.a), Karlīna Brunovska (8.b), Grieta Ieviņa (8.b), Marta Dzene (8.b), Alise Ungure (8.b), Dāvis Imants Ozoliņš (8.b). Paldies viņiem un mūzikas skolotājai Annai Priedeslaipai!

Mana novada dārgakmens – jaunā būve: pateicība un aicinājums (8. marts)

Esam saņēmuši pateicību no skates organizatoriem, kurā teikts: "Skates „Gada labākā būve Latvijā 2017” organizatori izsaka pateicību Salaspils 1. vidusskolai un skolotājas Daces Kontrimienes skolniecei par piedalīšanos zīmējumu konkursā „Mana novada dārgakmens – jaunā būve”. Zīmējumu konkurss notiek jau trešo gadu, un šogad tajā tika iesniegts rekordliels zīmējumu skaits – 385..."

Visi zīmējumi ir izvietoti Facebook lapā un par tiem var nobalsot līdz 20. martam. Atbalstīsim savējos!
1.-3. klašu grupa
4.-6. klašu grupa
7.-9. klašu grupa
Lasi un uzzini vairāk šeit.


Ļoti daudzi 1.-6. klašu skolēni brīvajos brīžos skriešanu un telefonu spēles šodien nomainīja pret atbilžu meklēšanu uz konkursa jautājumiem.


Erudīts "27 brīvības putni" (6. marts)

Nika vadībā skolā darbojas Latvijas simtgades pasākumu organizatori. Šodien zināšanās par Latvijas vēsturi, kultūru, ģeogrāfiju sacentās 10 komandas - 7.-11.klašu skolēni. Pamatskolas posmā par uzvarētāju kļuva 9.d klases komanda, bet vidusskolas grupā zinošākie izrādījās vienpadsmitie.


Vēl bildes


Starpnovadu koru skate (6. marts)

Sveicam 2.-4.kl. un 5.-9.kl. kora "Sonāre" dalībniekus un skolotājas Aiju Pizāni un Lāsmu Streiķi ar lielisku sniegumu koru skatē, kas rezultējās 1. pakāpes diplomos!


Žetonu vakars (2. marts)

Divpadsmitie ar skolotāju Dainu Tauriņu
Fotogrāfijas šeit.


Tradicionālais sākumskolas dambretes turnīrs (1. marts)

Ikgadējā sākumskolas dambretes turnīra Ceļojošo kausu nu jau trešo gadu pēc kārtas ieguva 4.c klases skolniece Valda Vasariete. Paldies par turnīra veiksmīgu norisi skolotājai Ilzei Čudarei, galvenajam tiesnesim Vitautam Budreikam un sākumskolas skolotājām.
Sacensību norise un rezultāti V.Budreikas fotogrāfijās.


Teātra sporta turnīrs "Daugavkrasti 2018" (1. marts)

Teātra sporta turnīrā piedalījās teātra pulciņu dalībnieki no Ikšķiles, Lielvārdes un Salaspils skolām. 1. pakāpes diplomu ieguva 3.kl. komanda, bet 4.kl., 7.-9.kl. un 9.kl. komandas - 2. pakāpes diplomus. Četras komandas un četri diplomi. Skaisti, vai ne? Sveicam dalībniekus un skolotāju Andu Vaivadi!


Meiteņu frisbija komanda triumfē Latvijas skolēnu finālsacensībās (23. februāris)

Salaspils 1.vidusskolas meiteņu izlase izcīna 1.vietu Latvijas skolēnu 71.spartakiādes finālsacensībās frisbijā, Ogrē. Komandā kapteine Helēna Orlovska, Violeta Latiņina, Elizabete Putniņa, Digna Maldere, Vineta Bojāre, Daniela Oliņa, Alise Stroža, Kristena Ķiploka. Sveicam mūsu sportiskās meitenes un skolotāju Valdu Kublicku!


Mūsu lidmodelistu sasniegumi

Šajā mācību gadā dažādās lidmodelistu sacensībās individuāli Sandis Jurciks (7.c) ir izcīnījis divas 3. vietas, Roberts Gulbis (4.b) - arī 3. vietu, bet kopvērtējumā salaspiliešiem tikt pie 2. vietas noteikti ir palīdzējuši arī Maija Marija Ozola, Rasa Strūģe un, protams, skolotājs Aivars Ozols. Paldies!
Vairāk var lasīt lidmodelistu kluba NĀKOTNE mājas lapā.


RIMS matemātikas konkursa apbalvošanas pasākums

Pagāšnedēļ notika RIMS matemātikas konkursa MMC-Pangea apbalvošanas ceremonija, uz kuru uzaicināti no mūsu skolas bija 2. vietas ieguvējs Artis Vijups (8.b) un 5. vietas ieguvējs Uvis Gūtmanis (4.c). Paldies viņiem un skolotājām Zandai Nelsonei, Aigai Priedniecei un Kristīnei Kelertai!


Svešvalodu nedēļas noslēguma pasākums (19. februāris)

Visu iepriekšējo nedēļu notika dažādi svešvalodas nedēļas pasākumi: olimpiādes, konkursi. Šodien bija iespēja redzēt un dzirdēt dziesmas, dzejoļus, ludziņas 3 svešvalodās. Pasākumu angļu valodā vadīja Artis Vijups, par muzikālo noformējumu gādāja 12. klases zēni Emīls un Gregors.

Skatīt pasākuma bildes!


Sveicam 5.-8. klašu labākos matemātiķus!

16. februārī notikušajā Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības matemātikas olimpiādē 1. vietu izcīnīja Artis Vijups (8.b), 2. vietu - Jēkabs Čudars (7.c), 3. vietu - Toms Zvirgzdiņš (8.b), atzinību - Rasma Sandra Knipše (8.c) un Ervīns Karavackis (6.c). Paldies skolotājām Aigai Priedniecei, Zandai Nelsonei, Baibai Petrovai un Rutai Ilgažai!


15. un 16. februārī notiek zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšana

16. februārī noklausījāmies vēl 12 prezentācijas. Un atkal bija interesanti!

15. februārī savu veikumu prezentēja pirmie 12 vienpadsmitklasnieki. Bija interesanti!


Sveicam "Atvariņu" dziedātājus ar 1. pakāpes diplomu skatē "Balsis! (15. februāris)

Carnikavas, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības skatē "Balsis" mūsu vokālais ansamblis "Atvariņi" izcīnīja 1. pakāpes diplomu. Paldies dziedātājiem, skolotājai Aijai Pizānei, koncertmeistarei Gitai Kalniņai un horeogrāfei Lūcijai Sniķerei!


Sveicam Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības kombinētās 6.-8. klašu komandu olimpiādes vēsturē un sociālajās zinībās dalībniekus Agati Dosbergu (6.c), Leo Kristianu Spūli (6.d), Ēriku Kristiānu Paksi (7.c), Eviju Petrovsku (7.c), Arti Vijupu (8.b), Karlīnu Brunovsku (8.b) ar izcīnīto atzinību 14 skolu konkurencē (4. labākais rezultāts)! Paldies skolotājiem Dainai Tauriņai, Annijai Bergmanei un Uldim Tomasam Šimenam!

Arī krievu valodas olimpiādē 3 pirmās vietas! (14. februāris)

Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienībā notikušajā krievu valodas kā svešvaloda olimpiādē
1. vietu izcīnīja Ēriks Kaņķis (12.), Vlada Pokšāne (10.a) un Džeina Kļavapure (8.c). Sveicam laureātus un skolotājas Bogdannu Kļimkoviču un Natāliju Novicku!


Noskaidros septiņu novadu labākos matemātiķus 1.-4. klasēs (14. februāris)

Šodien uz mūsu skolas sākumskolas metodiskās komisijas organizēto matemātikas olimpiādi pulcējas 195 skolēni no Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Siguldas un Salaspils novadiem. Vēlam veiksmi!

Labākie matemātiķi mūsu skolā ir Ēvalds Vališevskis (2.c) - 1. vieta, Ieva Logina (2.b) - 2. vieta, Dariāns Morkons (1.b) - 3. vieta, Ričards Kokins (3.c), Tīna Letīcija Bole (2.c), Paulīna Vališevska (1.b) un Oskars Līcītis (1.e) - atzinība. Paldies viņiem un skolotājām Ilzei Čudarei, Agitai Grigorjevai, Annai Zālītei, Sintijai Laurei un Diānai Penkai!


Visi skatuves runas konkursa dalībnieki iegūst 1. pakāpes diplomus (12. februāris)

Carnikavas, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības skatuves runas konkursā 1. pakāpes diplomus izcīnīja skolotājas Andas Vaivades audzēkņi Daniela Vanceviča (9.d), Leo Kristians Spūle (6.d) un Terēze Mulareka (3.b). Sveicam dalībniekus un skolotāju ar lielisko rezultātu un turpināsim turēt īkšķus par Danielu, jo viņa ir izvirzīta uz reģionālo skati.


Visas godalgotās vietas salaspilietēm!

Ikšķiles, Ķekavas, Olaines uun Salaspils novadu apvienības latviešu valodas un literatūras olimpiādē 12. klašu grupā visas godalgotās vietas izcīnīja skolotājas Laimas Pamiljanes meitenes. Sveicam ar 1. vietu Katrīnu Zaķi, ar 2. - Inesi Meļehovu un 3. - Sabīni Beļsku! Paldies Jums visām!


Sveicam Katrīnu Zaķi (12.) ar Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības filozofijas olimpiādē izcīnīto 1. vietu, Paulu Riekstiņu (11.) - ar 3. vietu un skolotāju Dainu Tauriņu!
Sveicam Marku Kristianu Babri (9.d) un skolotāju Ivetu Beļsku ar izcīnīto 3. vietu Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības fizikas olimpiādē!

Arī 9.-12.kl. matemātikas olimpiādes rezultāti priecē

Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības matemātikas olimpiādē mūsējie var lepoties ar 1. un 3. vietu, kā arī divām atzinībām. Sveicam Aleksandru Kasakovsku (10.b) ar izcīnīto 1. vietu, Kristeru Mārtiņu Gelašu (10.b) - ar trešo vietu un Denīzu Rakstiņu (9.c) un Rinaldu Valtu Zariņu (11.) - ar atzinību! Paldies skolotājām Aigai Priedniecei un Rutai Ilgažai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!


Mūsu Artis (8.b) vislabākais novadu apvienībā angļu valodā un programmēšanā

Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības olimpiādēs angļu valodā un programmēšanā Artis Vijups ir pirmais. Īpašs prieks par programmēšanu, jo līdz šim neviens mūsu skolēns nav ticis uz valsts programmēšanas olimpiādi, bet Artim tas ir izdevies. Priecājamies un lepojamies ar Tevi, Arti! Paldies par ieguldīto darbu arī skolotājām Maijai Rozenšteinei un Ievai Hermanei!


Mūsu "Lakstīgalas" patiešām dzied kā lakstīgalas! (2. februārī)

Divi mūsu skolas ansambļi piedalījās Zemgales reģiona latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensībās "Lakstīgala 2018" un atveda divus pirmās pakāpes diplomus. Sveicam un sakām paldies par ieguldīto darbu dalībniecēm un skolotājai Aijai Pizānei!


Sveicam 9.a klases skolnieci Evu Lindi un skolotāju Laimu Pamiljani ar izcīnīto 2. vietu Ikšķiles, Ķekavas, Olaines un Salaspils novadu apvienības latviešu valodas un literatūras olimpiādē!

Četras godalgotas vietas novadu apvienību vēstures olimpiādē!

12. janvārī Ķekavā notika novadu apvienību vēstures olimpiāde 9. un 12. klasēm. Sveicam Evu Lindi (9.a) un Miku Akselu Apermani (9.b) ar izcīnīto 1. vietu, Sabīni Beļsku (12.kl.) - ar 2. vietu un Ievu Rūtiņu-Rūtenbergu (9.b) - ar 3. vietu. Paldies skolotājai Dainai Tauriņai par ieguldīto darbu skolēnu panākumu veicināšanā! Sabīne ir izvirzīta uz vēstures valsts olimpiādi! Turēsim īkšķus!Foto Aleksandrs Kravčuks
Sveicam 12. klases skolnieci Lauru Eniju Meirāni un skolotāju Dainu Tauriņu ar lielisko panākumu - 1. vietu Satversmes tiesas organizētajā domrakstu konkursā "Mana Latvija un Satversme".
Lauras domraksts. Vairāk var izlasīt Satversmes tiesas mājas lapā.

Izstāde par mūsu eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu (10.janvāris)

Izstāde apskatāma skolas Ceru ielas korpusā līdz 19. janvārim.


Šī gada 13. un 14. janvārī Salaspils 1. vidusskolā notika FIRST LEGO League Latvia ik sezonas robotikas sacensības, kurās kopā piedalījās gandrīz 100 jauniešu no dažādām Latvijas skolām.

Varam lepoties, ka salaspilieši sevi parādīja kā tiešām spēcīgus pretiniekus, un ieguva otro vietu robotu spēlē.
Neliels ieskats sacensībās šeit.


Pirmais semestris noslēdzies

21. un 22. decembrī svinīgajās līnijās tika sveikti sava tiešā darba - mācību - labākie veicēji. Atzinības rakstus par labām un teicamām sekmēm saņēma 236 skolēni, bet 8 - Goda rakstus par izcilām sekmēm. Tie ir Gabriela un Žanete 4.d kl., Valda un Gustavs 4.c kl., Alise Evelīna un Ričards Jānis 5.c kl. un Agate un Ervīns 6.c kl. Skola saka paldies visiem apbalvotajiem par atbildīgu un rūpīgu ikdienas darbu, viņu vecākiem - par sapratni un atbalstu.

Mūsu izcilnieki

Šiem 7.-12. kl. skolēniem visos mācību priekšmetos sasniegumi novērtēti ar 8, 9 un 10 ballēm, dažam no viņiem starp 9 un 10 ir iekļuvis kāds astotnieks, kas neļāva kļūt par Goda raksta par izcilām sekmēm īpašnieku. Turēsim īkšķus, lai mācību gada noslēgumā arī viņi tiktu pie augstākā apbalvojuma!


Brauciens uz dzīvnieku patversmi "Mežavairogi" (20.decembris)

20.decembra pusdienlaikā daļa 11.klases skolēnu ar sk.Dainu devās uz dzīvnieku patversmi "Mežavairogi", lai aizvestu visu Salaspils 1.vidusskolas un PII "Ritenītis" saziedoto un izstaidzinātu patversmes suņus. Darbinieki un patversmes iemītnieki bija ļoti laimīgi un pateicīgi, redzot visu saziedoto! Vairāk...


Noslēgusies labestības akcija (19.decembris)

"Paldies 1.b, 1.c, 2.b, 3.a, 5.d, 8.a, 8.c un 12. - atsaucīgajām klasēm par sniegto atbalstu labestības akcijā un sagādāto prieku bērniem Ziemassvētku laikā. Īpašs paldies 2.e klasei un viņu audzinātājai Nadeždai Pavlovai un 2.a klases rūķīšiem par dāvanu nogādāšanu," saka skolas sociālā darbiniece Solvita Šņore.


Konkursa “Salaspils novada jauniešu gada balva 2017” laureāti (14.decembris)

Sveicam nominācijas “Jaunietis savai skolai 2017” laureātu Niku Stafecki un nominācijas “Brīvprātīgais jaunietis 2017” laureāti Katrīnu Doroņinu!

Vairāk lasiet Salaspils novada mājas lapā!


Konkursa "Rēķini galvā!" starpnovadu kārta noslēgusies ar panākumiem (14.decembris)

Tiešsaistes matemātikas konkursā "Rēķini galvā!" Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienībā mums izdevās izcīnīt 6 godalgotas vietas no 12 (vērtēšana notika vecuma grupās)! Priecājamies kopā ar 1. vietas ieguvējiem Arti Vijupu (8.b) un Sindiju Kārkliņu (6.d), 2. vietas ieguvējiem Niku Stafecki (11.) un Krišjāni Āboltiņu (6.c), 3. vietas ieguvējiem Vladislavu Perkaņuku (12.) un Oskaru Plotnieku (5.d), kā arī skolotājām Aigu Priednieci, Zandu Nelsoni, Daci Kontrimieni un Baibu Petrovu.


Salaspils skaļās lasīšanas konkursa čempions - mūsu Leo Kristians

Šogad Latvijas Nacionālā bibliotēka uzsāka skaļās lasīšanas sacensību, aicinot tajā piedalīties 5. un 6. klašu skolēnus. Novada bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļā norisinājās Salaspils fināls skaļās lasīšanas sacensībās. No mūsu skolas 10 labākie lasītāji cīnījās par iekļūšanu nākošajā kārtā - Pierīgas reģionālajā finālā. Sveicam 6.d klases skolnieku Leo Kristianu Spūli ar uzvaru Salaspils finālā un turēsim īkšķus nākamajā kārtā!
Lasi vairāk Salaspils novada mājas lapā!


Izstāde "Saules sistēma" Lauku ielas korpusā

"Lai labāk saprastu Saules sistēmas uzbūvi, skolēni gatavo Saules sistēmas modeļus. Izstādē redzamos modeļus izveidoja piekto klašu skolēni," stāsta dabaszinību skolotāja Ieva Pudža.

Izstāde "Saules sistēma" apskatāma 1. stāva gaitenī uz palodzēm un pie 36. kabineta līdz 21.12.2017. Nenokavējiet!


Matemātikas komandu olimpiādes "Atvērtā kopa"rezultāti (10. decembris)

Olimpiādē piedalījās 5 mūsu skolas matemātiķu komandas. Vislabāk veicās 8.kl. komandai "Aksioma", izcīnot godpilno 3. vietu. Sveicam "Aksiomas" dalībniekus Vinetu Bojāri (8.b), Dāvi Imantu Ozoliņu (8.b), Arti Vijupu (8.b), Tomu Zvirgzdiņu (8.b) un Rasmu Sandru Knipši (8.c)!


Sākumskolu vizuālās mākslas olimpiādes laureāti (7. decembris)

Šodien saņēmām Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības 1. - 4. klases vizuālās mākslas olimpiādes rezultātus. Sveicam 2. kl. skolnieci Tīnu Letīciju Boli (2.c kl.) ar 1. vietu, Māri Jasinski (1.a kl.) ar 2. vietu un Samantu Roziņu (1.e kl.) ar 3. vietu, kā arī skolotāju Guntu Lagzdiņu!
Uzzini vairāk skolas blogā!


"Programmēšanas stundas" pasākumi Salaspils 1. vidusskolā (5.-8. decembris)

Šonedēļ visā pasaulē 153940 izglītības iestādēs notiek programmēšanas stundas pasākumi, Latvijā - 54. Ja interesē, apskati karti!
8. decembrī uz starta izgāja 5.c klases skolēni. Viņi iepazinās ar aplikāciju veidošanu, izmantojot Aplikāciju laboratoriju (code.org), un mēģināja izveidot savu pirmo aplikāciju. Tagad notiek iesniegto darbu izvērtēšana, lai noskaidrotu, kuriem pienākas programmēšanas stundas sertifikāti.

Viņiem izdevās! Īpaši uzteicams ir Alises Evelīnas veikums. Skatīt šeit.

4.c klases skolēni 5. decembrī centās izpildīt uzdevumus, lai tiktu pie sertifikātiem. Tas izdevās Laurai, Eduardam, Edvardam, Uvim, Kristoferam un Tomam Rūdolfam.

Vēl dažas bildes.


Teksta uzdevumi par eglītēm (no 4. decembra)

Starpbrīžos laiku var pavadīt arī risinot teksta uzdevumus par eglītēm.
"Izstāde matemātiskās pogu eglītes, ko veidoja 5. un 6.klašu aktīvākie matemātiķi, pārsteidz ne tikai ar radošumu, bet arī ar iespēju izmēģināt spēkus teksta uzdevumu risināšanā," stāsta skolotāja Dace Kontrimiene.


Pirmās Adventes pasākums skolotājiem "Ziemassvētku eglītes feja" (4. decembris)

Sirsnīgs paldies mūsu skolēnu padomei un skolotājai Ingai par skaisto svētku mirkli!


Novadu apvienības vidusskolu vācu valodas olimpiādes rezultāti (4. decembris)

Sveicam 10.b klases skolnieci Aleksandru Kasakovsku un skolotāju Svetlanu Bondarenko ar izcīnīto 3. vietu Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu apvienības 10. - 12. klases vācu valodas olimpiādē!


Uz iepriekšējiem notikumiem

3. vieta matemātikas konkursā "Spicprātis" (30. novembris)

7.c klases komanda piedalījās Rīgas pilsētas un Pierīgas vispārizglītojošo 7.klašu matemātikas konkursā "Spicprātis", kuru organizēja Āgenskalna Valsts ģimnāzija.
Iegūta 3.vieta 13 komandu konkurencē.
Komandā startēja: Jēkabs Čudars, Tomass Kontrims, Pēteris Pinnis, Elīza Ance Zelča.
Priecājamies kopā ar mūsu spicajiem matemātiķiem un skolotāju Zandu Nelsoni!


Zināmi loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s 1. kārtas rezultāti (30. novembris)

Starptautiskā konkursa 1. kārtā piedalījās 13027 Latvijas skolēni 4 vecuma grupās, no mūsu skolas - 64 skolēni. Vislabāk veicās 8.b klases skolniekam Artim Vijupam, kurš ir izcīnījis tiesības 20. janvārī piedalīties 2. kārtā. Apsveicam ar panākumu un sakām paldies par ieguldīto darbu! Paldies visiem, kas piedalījās, bet, īpaši Kristeram Mārtiņam Gelašam un Karīnai Elizabetei Valterei (10.b), kā arī Artūram Karavackim (9.d), kurus no iekļūšanas nākamajā kārtā šķīra tikai 2,5 līdz 6,25 punkti! Vairāk Bebr[a]s mājaslapā.


6. Latvijas jaunatnes čempionātā frisbijā tradicionāli uzvar mūsējie! (24. novembris)


Foto: R.Raits

Salaspils 1.vidusskolas komanda vienpadsmit komandu konkurencē 6. Latvijas jaunatnes čempionātā frisbijā jauktajām komandām izcīnīja I vietu.
Komanda:
kapteinis Arvīds Žanis Orlovskis (atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju), Helēna Orlovska, Violeta Latiņina, Gregors Matīss, Emīls Elksnītis, Svens Karašovs, Digna Maldere, Elizabete Putniņa, Alise Stroža, Vineta Bojāre, Kristena Ķiploka, Matīss Kaļveršs, Daniela Oliņa.
Skolotāja Valda Kublicka.


Matemātikas nedēļa 21.11. - 24.11.

Centrālais notikums - dambretes čempionāts 21. novembrī

Paldies sacensību organizatoriem un dalībniekiem, bet īpaši - galvenajam tiesnesim un fotogrāfam Vitautam Budreikam!

Skatiet bildes un rezultātus!


Ziemeļvalstu bibliotēku lasījumu nedēļas pasākumā 21. novembrī

4.b un 4.c klase devās uz Salaspils novada bibliotēku, lai apmeklētu Ziemeļvalstu bibliotēku lasījumu nedēļas ietvaros organizētu pasākumu. Skolēni iepazinās ar Ziemeļvalstu galvaspilsētām un uzzināja daudz jauna par dažādām salām, kā arī uzzināja nedzirdētus un interesantus faktus par zviedru rakstnieci Astridu Lindgrēni. Klasēm bija iespēja baudīt fragmentu lasījumus un iepazīt galveno tēlu raksturus autores slavenajā grāmatā "Mēs - Sālsvārnas salas vasarnieki". Pasākuma noslēgumā skolēni apskatīja arī Astridai Lindgrēnei veltīto grāmatu izstādi.


LATVIJAS NEDĒĻA 13.11. - 17.11.

Svinīgās līnijas Latvijas 99. dzimšanas dienai (17. novembris)
Starp skolas piecdesmitgadi un Latvijas simtgadi

Rīts iesākās ar svinīgajām līnijām un klases stundām. Tika dziedāta Latvijas himna, teiktas svētku uzrunas, ar sk. Brigitas sarūpētām grāmatām sveikti klasesbiedru un skolotāju apbalvošanai izvirzītie 5.-12.klašu skolēni. Kora "Sonāre" izpildījumā izskanēja diriģentes Lāsmas Streiķes komponētā dziesma "Festivāls", bet "Atvariņi" ar vadītāju Aiju Pizāni aicināja visus kopīgi dziedāt Normunda Zuša dziesmu "Laimīgā zeme".

5.-6.klašu apbalvotie skolēni

2.-4. klašu korim skolotāja Aija Pizāne bija sarūpējusi svētku nodarbību - tikšanos ar mūsu skolas absolventi, tagad skolotāju Rīgas Valdorfa skolā, novada domes deputāti, apbalvojuma "Laiks Ziedonim" 2017. gada laureāti Janu Kolbinu.
Citas bildes

Muzikālais rings "Mana dziesma" (16. novembris)

Vada muzikālais un atraktīvais skolotājs Ģirts

"Zaptes diena" (15. novembris)

"Zaptes dienu" organizēja Eko padome skolotājas Annas vadībā. Ikvienam interesentam bija iespēja nogaršot ievārījumus un nobalsot par viņuprāt garšīgāko vai veselīgāko.

Erudīts "Latvijai-99" (14. novembris)

Sagaidot Latvijas 99. dzimšanas dienu, Niks kopā ar skolotāju Brigitu bija sagatavojuši konkursu, kurā spēkiem mērojās gan 9.-12.klašu, gan skolotāju komandas. Par rezultātiem...vēlāk. Paldies organizatoriem un dalībniekiem!
Tā tas notika.


14. novembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar ikgadējo skolēnu konkursa "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā" dalībniekiem, starp kuriem bija arī mūsu skolas 6.c klases skolēni Emīls Skujenieks, Ritvars Vaivods un Ervīns Karavackis un 9.b klases skolnieces Ieva Rūtiņa-Rūtenberga un Elīna Biezā. Paldies vēstures skolotājai Dainai Tauriņai par iedrošināšanu un atbalstu!


Izstāde "Ūdensdzirnavas" līdz 24. novembrim apskatāma 36.kabinetā

"Ūdensdzirnavas ir vieni no pirmajiem mehānismiem tehnikas attīstības vēsturē, kuru darbināšanai cilvēks izmantoja tikai un vienīgi dabas spēku - ūdeni," aicina skolotāja Ieva Pudža un viņas skolēni.


Tradicionālais Mārtiņdienas tirgus (10. novembris)

Tirgotāju lomā iejutās 2. un 3. klašu skolēni


Jauna grāmata "Labi vārdi sirdi silda" (10. novembris)

Latviešu valodas aģentūra izdevusi grāmatu, kurā apkopoti konkursa "Labi vārdi sirdi silda" labākie darbi. Pastnieks atnesa vēstules, kurā bija pateicība un jaunās grāmatas eksemplārs. Sūtījumi bija adresēti 5.c klases skolniecēm Alisei Evelīnai Točai un Elzai Sīlei, kuru darbi ir ievietoti krājumā.


Izcils sniegums Latvijas atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē (4. novembris)

Sveicam 11. klases skolnieku Niku Stafecki ar izcīnīto 2. vietu 11. klašu grupā un viņa skolotāju Brigitu Mežgali-Turlaju!


Sākumskolu dambretes turnīrs (4. novembris)

4. novembrī Salaspils 1.vidusskolā notika dambretes turnīrs sākumskolas skolēniem. Šogad tajā piedalījās 98 skolēni no 14 skolām. Mūsu skolas jaunie dambretisti izcīnīja 7 godalgotās vietas: Alīna Vasiļjeva - 1.vieta, Ralfs Taurītis un Māris Jasinskis - 2.vieta, Gustavs Līpenītis, Dārta Novika, Madara Upeniece un Krista Jeroščeva - 3.vieta.
Turnīra norise bildēs.

Skolotāja Ilze ar saviem audzēkņiem
Ieskats skolas 50 gadu jubilejas svinībās

27. oktobrī aizvadītas skolas piecdesmitgades svinības. Aicinām ieklausīties kādreizējo skolotāju atmiņu stāstos videoformātā.

50 gadu jubilejas svinību fotostāsts šeit.


30. un 31. oktobrī pelnītos diplomus saņēma sākumskolas runas konkursa uzvarētāji. Vairāk var uzzināt Skolas blogā.

Erasmus+ projekta "My World in The Drop of Water" dalībnieku vizītes otrā diena (20. oktobris)

Šodien skolotāji vēroja stundas, vienojās par paveicamajiem uzdevumiem līdz nākamajai tikšanās reizei Igaunijā (tur dosies arī skolēni). Noslēgumā viesi apmeklēja botānisko dārzu un saņēma sertifikātus un suvenīrus - lietussargus ar skolas logo.


Erasmus+ projekta "My World in The Drop of Water" dalībnieki tiekas Salaspils 1. vidusskolā (19. oktobris)

Mūsu skolēni - projekta dalībnieki kopā ar 6 valstu skolotājiem

Šīs skaistās ūdensrozes veidoja projekta dalībnieki kā simbolisku dāvanu ciemiņiem, jo ūdensrozes aug tīrā ūdenī...


Pavasarī mūs priecēs pie skolas pašu stādītie krokusi (19. oktobris)

Pēc EKO pulciņa vadītājas sk. Annas ierosinājuma šodien pie skolas tika iestādīti krokusi. Par to, kā tas notika - bildēs


2.b klase mācību ekskursijā "Ūdens" (18. oktobris)

2.b klase projekta "Kultūras izpratnes un izpausmes kompetence un tās sistēmiska attīstīšana izglītībā" ietvaros devās mācību ekskursijā. No "Valgums-S" mēs uzzinājām, kā dzeramais ūdens Salaspilī nonāk līdz mūsu dzīvokļiem. Vēl apskatījām notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, pētījām, kādi mikrobi dzīvo neattīrītā ūdenī. Tālāk devāmies uz "Daugavas muzeju", kur tika pētīts Daugavas ūdens. Uzzinājām, ar kādām metodēm var attīrīt ūdeni. Skolēni ar lielu interesi un zinātkāri mācījās tēmu "Ūdens".
"Šis ir lielisks veids, kā apgūt mācību vielu," pārliecināta skolotāja Agita.


6.c kl. skolniece Eva Evelīna Kļaviņa izcīna pārliecinošu uzvaru un tiek finālā TV spēlē "Gudrs, vēl gudrāks" (13. oktobris)

Turēsim īkšķus par mūsu finālisti!


Trešdienu sāksim ar rīta vingrošanu (11. oktobris)

EKO pulciņa dalībnieki 4.-6. klašu skolēniem no 11. oktobra katru trešdienas rītu organizēs vingrošanas nodarbības. Pirmo nodarbību vadīja 11. klases skolniece Sandra.


Daiļrunas konkurss "Skola" (10. oktobris)

10. oktobrī 6. stundas laikā norisinājās daiļrunas konkurss 5. - 6. klasēm, kura laikā skolēni runāja pašu izvēlētus dzejoļus par tēmu "Skola". Piedalījās Amanda Briede 5.a, Liāna Šepere 5.b, Renārs Kancevičs 5.c, Markuss Ulmanis 5.c, Elza Sīle 5.c, Kerstina Čudare 5.d, Daniela Šeļegova 5.d, Monika Teodora Ruškova 5.d, Anete Daniela Alkšere 6.a, Ričards Kalniņš 6.a, Sanija Priede 6.b, Ritvars Vaivods 6.c, Leo Kristians Spūle 6.d un Ance Bērziņa 6.d.
Uzvarētāju godā tika
Ance Bērziņa 6.d - 1. vieta,
Anete Daniela Alkšere 6.a - 2. vieta,
Ričards Kalniņš 6.a - 3. vieta,
atzinība Ritvaram Vaivodam 6.c un Monikai Teodorai Ruškovai 5.d.

Informāciju sagatavoja skolotāja Marta


Mākslu metodiskās komisijas sveiciens skolai jubilejā

Metodiskās komisijas vadītāja sk. Gunta: "Paldies visām klasēm, kuras bija atsaucīgas un piedalījās paklāju veidošanā!"


Sirsnīgi skolu 50 gadu jubilejā sveic 4. - 6.kl. skolēni

Viņu darbi tapuši matemātikas stundās


Skolotāju dienas rīts (2. oktobris)

Pirmdienas rīts skolotājiem sākās ar sirsnīgu koncertu, ko bija sarūpējuši mūsu vidusskolēni un devītklasnieks Endijs. Paldies visiem skolēniem un viņu audzinātājām par radīto svētku sajūtu!


Datorikas stunda ar skolas absolventu Andri Jansonu (29. septembris)

Skolas jubilejas gadā 5.c klasē viesojās skolas absolvents Salaspils novada domes datortīklu administrators Andris Jansons. Viņš pastāstīja par savu ceļu uz profesiju, par pašreizējo darbu, skarot daudzus skolēniem interesējošus jautājumus.


Tehniskās jaunrades darbnīcas (27. septembris)

Salaspils zinātnes nedēļas ietvaros pie mums viesojās Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, kas piekto klašu skolēniem noorganizēja trīs darbnīcas: "Vēja ģeneratoru parks", "Kodu pavēlnieks" un "Burbuļbumba".

...ar pašu izgatavotajām burbuļbumbām

Citas bildes


Eiropas valodu diena (26. septembris)

Svešvalodu metodiskā komisija šodien organizēja dzejoļu par skolu, ko sacerējuši gan paši skolēni, gan pazīstami autori, lasījumus angļu, vācu un krievu valodā. Pasākums veltīts Eiropas valodu dienai un skolas 50 gadu jubilejai.

Bildes


Olimpiskā diena 2017 (22. septembris)

Plkst. 10.00 vingroja visi: mazākie klašu telpās un gaiteņos, lielākie skolas pagalmā Lauku ielā 1. Apskaņošanu nodrošināja 12.kl. skolnieks Emīls, bet vingrojumu izpildē kļūdīties neļāva skolotāju Madaras un Austra izcilais demonstrējums.

Vēlāk notika olimpiskās dienas orientēšanās sacensības "Labirints", kurās uzvarēja skolotājas Valdas izveidotā Salaspils 1. vidusskolas komanda (12.kl.: A.Ž.Orlovskis, H.Orlovska, G.Matīss, V.Latiņina, E.Elksnītis, S.Beļska, S.Karašovs, K.Zaķe, M.Rencis; 11.kl.: S.Peļņika, E.Putniņa, D.Maldere, V.Krūmiņš; 7.kl.: M.Kaļveršs).

Skatīt bildes.


Skola lepojas ar Tevi, Eva Evelīna! (21. septembris)

21.septembrī Salaspils 1.vidusskolas 6.c klases skolniece Eva Evelīna Kļaviņa pārbaudīja savas zināšanas un veiksmi TV spēlē "Gudrs, vēl gudrāks". Kā tur veicās - skatieties 13.oktobrī! "Liels paldies Evas vecākiem, 6.c klases atbalstītājiem gan TV, gan skolā palikušajiem," teic klases audzinātāja skolotāja Valda Kublicka.


Pēcpusdiena skolas vēstures atcerei kopā ar skolotāju Vitoldu Reču (20. septembris)


2017./18. mācību gads ir iesācies

Salaspils 1. vidusskolai šodien 50. dzimšanas diena. Skolas kolektīvs to sagaida svētku noskaņojumā ar jaunu skolas korpusu, kur mācības uzsāks 7. - 12. klašu skolēni un labiekārtotu skolas teritoriju, klātesot Latvijas prezidentam Raimondam Vējonim ar kundzi, Salaspils novada domes priekšsēdētājam Raimondam Čudaram un viņa vietniekiem.
Zinību dienas zvans šodien pulcēja mūsu 970 skolēnus, no kuriem 121 tas bija pirmais skolas zvans. 1. klašu skolēni nofotografējās kopā ar prezidentu, viņa kundzi, skolas direktori un klases audzinātāju.

1.a klase (audzinātāja Inga Zīle)

1.b klase (audzinātāja Anna Zālīte)

1.c klase (audzinātāja Ija Stērniece)

1.d klase (audzinātāja Anželika Kiršteina)

1.e klase (audzinātāja Diāna Penka)

Arī 11. un 12. klases nofotografējās ar prezidentu.

Apskatīt citas bildes.