Aktualitātes

Par skolu

Mācības

Interešu izglītība

Projekti, konkursi

Skolēnu padome

Skolēnu sasniegumi

Avīze "Logs"

Kontakti

 
vēsture
skolas nolikums
attīstības plāns
pašnovērtējuma ziņojums
pasākumi bildēs
jaunākie
2016./17.m.g. notikumi
2015./16.m.g. notikumi
2014./15.m.g. notikumi
2013./14.m.g. notikumi
2012./13.m.g. notikumi
2011./12.m.g. notikumi
2010./11.m.g. notikumi
2009./10.m.g. notikumi
uzņemšanas noteikumi
iekšējās kārtības noteikumi
vecākiem par kavējumiem
bibliotēka
skolas forma
ēdienkarte
atsauksmes


Noderīgas saites


3. vieta matemātikas konkursā "Spicprātis" (30. novembris)

7.c klases komanda piedalījās Rīgas pilsētas un Pierīgas vispārizglītojošo 7.klašu matemātikas konkursā "Spicprātis", kuru organizēja Āgenskalna Valsts ģimnāzija.
Iegūta 3.vieta 13 komandu konkurencē.
Komandā startēja: Jēkabs Čudars, Tomass Kontrims, Pēteris Pinnis, Elīza Ance Zelča.
Priecājamies kopā ar mūsu spicajiem matemātiķiem un skolotāju Zandu Nelsoni!


Zināmi loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s 1. kārtas rezultāti (30. novembris)

Starptautiskā konkursa 1. kārtā piedalījās 13027 Latvijas skolēni 4 vecuma grupās, no mūsu skolas - 64 skolēni. Vislabāk veicās 8.b klases skolniekam Artim Vijupam, kurš ir izcīnījis tiesības 20. janvārī piedalīties 2. kārtā. Apsveicam ar panākumu un sakām paldies par ieguldīto darbu! Paldies visiem, kas piedalījās, bet, īpaši Kristeram Mārtiņam Gelašam un Karīnai Elizabetei Valterei (10.b), kā arī Artūram Karavackim (9.d), kurus no iekļūšanas nākamajā kārtā šķīra tikai 2,5 līdz 6,25 punkti! Vairāk Bebr[a]s mājaslapā.


6. Latvijas jaunatnes čempionātā frisbijā tradicionāli uzvar mūsējie! (24. novembris)


Foto: R.Raits

Salaspils 1.vidusskolas komanda vienpadsmit komandu konkurencē 6. Latvijas jaunatnes čempionātā frisbijā jauktajām komandām izcīnīja I vietu.
Komanda:
kapteinis Arvīds Žanis Orlovskis (atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju), Helēna Orlovska, Violeta Latiņina, Gregors Matīss, Emīls Elksnītis, Svens Karašovs, Digna Maldere, Elizabete Putniņa, Alise Stroža, Vineta Bojāre, Kristena Ķiploka, Matīss Kaļveršs, Daniela Oliņa.
Skolotāja Valda Kublicka.


Matemātikas nedēļa 21.11. - 24.11.

Centrālais notikums - dambretes čempionāts 21. novembrī

Paldies sacensību organizatoriem un dalībniekiem, bet īpaši - galvenajam tiesnesim un fotogrāfam Vitautam Budreikam!

Skatiet bildes un rezultātus!


Ziemeļvalstu bibliotēku lasījumu nedēļas pasākumā 21. novembrī

4.b un 4.c klase devās uz Salaspils novada bibliotēku, lai apmeklētu Ziemeļvalstu bibliotēku lasījumu nedēļas ietvaros organizētu pasākumu. Skolēni iepazinās ar Ziemeļvalstu galvaspilsētām un uzzināja daudz jauna par dažādām salām, kā arī uzzināja nedzirdētus un interesantus faktus par zviedru rakstnieci Astridu Lindgrēni. Klasēm bija iespēja baudīt fragmentu lasījumus un iepazīt galveno tēlu raksturus autores slavenajā grāmatā "Mēs - Sālsvārnas salas vasarnieki". Pasākuma noslēgumā skolēni apskatīja arī Astridai Lindgrēnei veltīto grāmatu izstādi.


LATVIJAS NEDĒĻA 13.11. - 17.11.

Svinīgās līnijas Latvijas 99. dzimšanas dienai (17. novembris)
Starp skolas piecdesmitgadi un Latvijas simtgadi

Rīts iesākās ar svinīgajām līnijām un klases stundām. Tika dziedāta Latvijas himna, teiktas svētku uzrunas, ar sk. Brigitas sarūpētām grāmatām sveikti klasesbiedru un skolotāju apbalvošanai izvirzītie 5.-12.klašu skolēni. Kora "Sonāre" izpildījumā izskanēja diriģentes Lāsmas Streiķes komponētā dziesma "Festivāls", bet "Atvariņi" ar vadītāju Aiju Pizāni aicināja visus kopīgi dziedāt Normunda Zuša dziesmu "Laimīgā zeme".

5.-6.klašu apbalvotie skolēni

2.-4. klašu korim skolotāja Aija Pizāne bija sarūpējusi svētku nodarbību - tikšanos ar mūsu skolas absolventi, tagad skolotāju Rīgas Valdorfa skolā, novada domes deputāti, apbalvojuma "Laiks Ziedonim" 2017. gada laureāti Janu Kolbinu.
Citas bildes

Muzikālais rings "Mana dziesma" (16. novembris)

Vada muzikālais un atraktīvais skolotājs Ģirts

"Zaptes diena" (15. novembris)

"Zaptes dienu" organizēja Eko padome skolotājas Annas vadībā. Ikvienam interesentam bija iespēja nogaršot ievārījumus un nobalsot par viņuprāt garšīgāko vai veselīgāko.

Erudīts "Latvijai-99" (14. novembris)

Sagaidot Latvijas 99. dzimšanas dienu, Niks kopā ar skolotāju Brigitu bija sagatavojuši konkursu, kurā spēkiem mērojās gan 9.-12.klašu, gan skolotāju komandas. Par rezultātiem...vēlāk. Paldies organizatoriem un dalībniekiem!
Tā tas notika.


14. novembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar ikgadējo skolēnu konkursa "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā" dalībniekiem, starp kuriem bija arī mūsu skolas 6.c klases skolēni Emīls Skujenieks, Ritvars Vaivods un Ervīns Karavackis un 9.b klases skolnieces Ieva Rūtiņa-Rūtenberga un Elīna Biezā. Paldies vēstures skolotājai Dainai Tauriņai par iedrošināšanu un atbalstu!


Izstāde "Ūdensdzirnavas" līdz 24. novembrim apskatāma 36.kabinetā

"Ūdensdzirnavas ir vieni no pirmajiem mehānismiem tehnikas attīstības vēsturē, kuru darbināšanai cilvēks izmantoja tikai un vienīgi dabas spēku - ūdeni," aicina skolotāja Ieva Pudža un viņas skolēni.


Tradicionālais Mārtiņdienas tirgus (10. novembris)

Tirgotāju lomā iejutās 2. un 3. klašu skolēni


Jauna grāmata "Labi vārdi sirdi silda" (10. novembris)

Latviešu valodas aģentūra izdevusi grāmatu, kurā apkopoti konkursa "Labi vārdi sirdi silda" labākie darbi. Pastnieks atnesa vēstules, kurā bija pateicība un jaunās grāmatas eksemplārs. Sūtījumi bija adresēti 5.c klases skolniecēm Alisei Evelīnai Točai un Elzai Sīlei, kuru darbi ir ievietoti krājumā.


Izcils sniegums Latvijas atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē (4. novembris)

Sveicam 11. klases skolnieku Niku Stafecki ar izcīnīto 2. vietu 11. klašu grupā un viņa skolotāju Brigitu Mežgali-Turlaju!


Sākumskolu dambretes turnīrs (4. novembris)

4. novembrī Salaspils 1.vidusskolā notika dambretes turnīrs sākumskolas skolēniem. Šogad tajā piedalījās 98 skolēni no 14 skolām. Mūsu skolas jaunie dambretisti izcīnīja 7 godalgotās vietas: Alīna Vasiļjeva - 1.vieta, Ralfs Taurītis un Māris Jasinskis - 2.vieta, Gustavs Līpenītis, Dārta Novika, Madara Upeniece un Krista Jeroščeva - 3.vieta.
Turnīra norise bildēs.

Skolotāja Ilze ar saviem audzēkņiem
Ieskats skolas 50 gadu jubilejas svinībās

27. oktobrī aizvadītas skolas piecdesmitgades svinības. Aicinām ieklausīties kādreizējo skolotāju atmiņu stāstos videoformātā.

50 gadu jubilejas svinību fotostāsts šeit.


30. un 31. oktobrī pelnītos diplomus saņēma sākumskolas runas konkursa uzvarētāji. Vairāk var uzzināt Skolas blogā.

Erasmus+ projekta "My World in The Drop of Water" dalībnieku vizītes otrā diena (20. oktobris)

Šodien skolotāji vēroja stundas, vienojās par paveicamajiem uzdevumiem līdz nākamajai tikšanās reizei Igaunijā (tur dosies arī skolēni). Noslēgumā viesi apmeklēja botānisko dārzu un saņēma sertifikātus un suvenīrus - lietussargus ar skolas logo.


Erasmus+ projekta "My World in The Drop of Water" dalībnieki tiekas Salaspils 1. vidusskolā (19. oktobris)

Mūsu skolēni - projekta dalībnieki kopā ar 6 valstu skolotājiem

Šīs skaistās ūdensrozes veidoja projekta dalībnieki kā simbolisku dāvanu ciemiņiem, jo ūdensrozes aug tīrā ūdenī...


Pavasarī mūs priecēs pie skolas pašu stādītie krokusi (19. oktobris)

Pēc EKO pulciņa vadītājas sk. Annas ierosinājuma šodien pie skolas tika iestādīti krokusi. Par to, kā tas notika - bildēs


2.b klase mācību ekskursijā "Ūdens" (18. oktobris)

2.b klase projekta "Kultūras izpratnes un izpausmes kompetence un tās sistēmiska attīstīšana izglītībā" ietvaros devās mācību ekskursijā. No "Valgums-S" mēs uzzinājām, kā dzeramais ūdens Salaspilī nonāk līdz mūsu dzīvokļiem. Vēl apskatījām notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, pētījām, kādi mikrobi dzīvo neattīrītā ūdenī. Tālāk devāmies uz "Daugavas muzeju", kur tika pētīts Daugavas ūdens. Uzzinājām, ar kādām metodēm var attīrīt ūdeni. Skolēni ar lielu interesi un zinātkāri mācījās tēmu "Ūdens".
"Šis ir lielisks veids, kā apgūt mācību vielu," pārliecināta skolotāja Agita.


6.c kl. skolniece Eva Evelīna Kļaviņa izcīna pārliecinošu uzvaru un tiek finālā TV spēlē "Gudrs, vēl gudrāks" (13. oktobris)

Turēsim īkšķus par mūsu finālisti!


Trešdienu sāksim ar rīta vingrošanu (11. oktobris)

EKO pulciņa dalībnieki 4.-6. klašu skolēniem no 11. oktobra katru trešdienas rītu organizēs vingrošanas nodarbības. Pirmo nodarbību vadīja 11. klases skolniece Sandra.


Daiļrunas konkurss "Skola" (10. oktobris)

10. oktobrī 6. stundas laikā norisinājās daiļrunas konkurss 5. - 6. klasēm, kura laikā skolēni runāja pašu izvēlētus dzejoļus par tēmu "Skola". Piedalījās Amanda Briede 5.a, Liāna Šepere 5.b, Renārs Kancevičs 5.c, Markuss Ulmanis 5.c, Elza Sīle 5.c, Kerstina Čudare 5.d, Daniela Šeļegova 5.d, Monika Teodora Ruškova 5.d, Anete Daniela Alkšere 6.a, Ričards Kalniņš 6.a, Sanija Priede 6.b, Ritvars Vaivods 6.c, Leo Kristians Spūle 6.d un Ance Bērziņa 6.d.
Uzvarētāju godā tika
Ance Bērziņa 6.d - 1. vieta,
Anete Daniela Alkšere 6.a - 2. vieta,
Ričards Kalniņš 6.a - 3. vieta,
atzinība Ritvaram Vaivodam 6.c un Monikai Teodorai Ruškovai 5.d.

Informāciju sagatavoja skolotāja Marta


Mākslu metodiskās komisijas sveiciens skolai jubilejā

Metodiskās komisijas vadītāja sk. Gunta: "Paldies visām klasēm, kuras bija atsaucīgas un piedalījās paklāju veidošanā!"


Sirsnīgi skolu 50 gadu jubilejā sveic 4. - 6.kl. skolēni

Viņu darbi tapuši matemātikas stundās


Skolotāju dienas rīts (2. oktobris)

Pirmdienas rīts skolotājiem sākās ar sirsnīgu koncertu, ko bija sarūpējuši mūsu vidusskolēni un devītklasnieks Endijs. Paldies visiem skolēniem un viņu audzinātājām par radīto svētku sajūtu!


Datorikas stunda ar skolas absolventu Andri Jansonu (29. septembris)

Skolas jubilejas gadā 5.c klasē viesojās skolas absolvents Salaspils novada domes datortīklu administrators Andris Jansons. Viņš pastāstīja par savu ceļu uz profesiju, par pašreizējo darbu, skarot daudzus skolēniem interesējošus jautājumus.


Tehniskās jaunrades darbnīcas (27. septembris)

Salaspils zinātnes nedēļas ietvaros pie mums viesojās Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, kas piekto klašu skolēniem noorganizēja trīs darbnīcas: "Vēja ģeneratoru parks", "Kodu pavēlnieks" un "Burbuļbumba".

...ar pašu izgatavotajām burbuļbumbām

Citas bildes


Eiropas valodu diena (26. septembris)

Svešvalodu metodiskā komisija šodien organizēja dzejoļu par skolu, ko sacerējuši gan paši skolēni, gan pazīstami autori, lasījumus angļu, vācu un krievu valodā. Pasākums veltīts Eiropas valodu dienai un skolas 50 gadu jubilejai.

Bildes


Olimpiskā diena 2017 (22. septembris)

Plkst. 10.00 vingroja visi: mazākie klašu telpās un gaiteņos, lielākie skolas pagalmā Lauku ielā 1. Apskaņošanu nodrošināja 12.kl. skolnieks Emīls, bet vingrojumu izpildē kļūdīties neļāva skolotāju Madaras un Austra izcilais demonstrējums.

Vēlāk notika olimpiskās dienas orientēšanās sacensības "Labirints", kurās uzvarēja skolotājas Valdas izveidotā Salaspils 1. vidusskolas komanda (12.kl.: A.Ž.Orlovskis, H.Orlovska, G.Matīss, V.Latiņina, E.Elksnītis, S.Beļska, S.Karašovs, K.Zaķe, M.Rencis; 11.kl.: S.Peļņika, E.Putniņa, D.Maldere, V.Krūmiņš; 7.kl.: M.Kaļveršs).

Skatīt bildes.


Skola lepojas ar Tevi, Eva Evelīna! (21. septembris)

21.septembrī Salaspils 1.vidusskolas 6.c klases skolniece Eva Evelīna Kļaviņa pārbaudīja savas zināšanas un veiksmi TV spēlē "Gudrs, vēl gudrāks". Kā tur veicās - skatieties 13.oktobrī! "Liels paldies Evas vecākiem, 6.c klases atbalstītājiem gan TV, gan skolā palikušajiem," teic klases audzinātāja skolotāja Valda Kublicka.


Pēcpusdiena skolas vēstures atcerei kopā ar skolotāju Vitoldu Reču (20. septembris)


2017./18. mācību gads ir iesācies

Salaspils 1. vidusskolai šodien 50. dzimšanas diena. Skolas kolektīvs to sagaida svētku noskaņojumā ar jaunu skolas korpusu, kur mācības uzsāks 7. - 12. klašu skolēni un labiekārtotu skolas teritoriju, klātesot Latvijas prezidentam Raimondam Vējonim ar kundzi, Salaspils novada domes priekšsēdētājam Raimondam Čudaram un viņa vietniekiem.
Zinību dienas zvans šodien pulcēja mūsu 970 skolēnus, no kuriem 121 tas bija pirmais skolas zvans. 1. klašu skolēni nofotografējās kopā ar prezidentu, viņa kundzi, skolas direktori un klases audzinātāju.

1.a klase (audzinātāja Inga Zīle)

1.b klase (audzinātāja Anna Zālīte)

1.c klase (audzinātāja Ija Stērniece)

1.d klase (audzinātāja Anželika Kiršteina)

1.e klase (audzinātāja Diāna Penka)

Arī 11. un 12. klases nofotografējās ar prezidentu.

Apskatīt citas bildes.